نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

شمس پرنده

شمس پرنده

هنرمندان

“شمس پرنده” نام آلبومیست عرفانی ، با صدای سید مصطفی محمودی و آهنگسازی ابراهیم ثباتی که همانند اکثر آلبوم های عرفانی با اشعار مولانا توسط گروه و بر پایه ساز تنبور و دف اجرا شده است. امیدوارم از شنیدن این آلبوم خاص لذت ببرید.
نوازندگان :
مهدی ابراهیمی : نی
حسین خواجه وند : نی
مسعود ارزانلو : دیوان
حامد ابراهیمی : ویلن
امجد ابراهیمی : دف ، تاس
نعیم شاه مراد خانی : دف
مجتبی آقاجانی : دف
میر فرساد ملک نیا : تنبور و دف
ابراهیم اثباتی : تنبور ، سه تار و دیوان
خواننده ی قطعه ی سجاده نشین : محمد حاتمی
گروه کر : نسیم ادبی ، کاوه خاتمی ، میرفرساد ملک نیا
« افغانستانی ها مولانا را افغانی می دانند ، چون در بلخ به دنیا آمده. ما ایرانی ها حضرت مولانا را ایرانی می دانیم چون در روزگاران گذشته ، شهر بلخ جز خراسان بزرگ بوده و مولانا اشعار مثنوی شریف و دیوان کبیر و سایر آثارش را به زبان فارسی سروده و نوشته. ترک ها حضرت مولانا را از خود می دانند ، چون ۴۳ سال از عمر پربار خود را در قوینه گذرانده.
اما به راستی مولانا کیست؟
مولانا پر و بالی استوار و توانا از عشق دارد. عشق به “الله” ، عشق به هرچه از جانب “او” است. اما راه وصول به “دوست”را نمی داند.
شمس که کس نداست و نمی داند از کجا آمد و به کجا رفت ، با مولانا دیدار می کند. هرآنکس که طالب راه خداست باید شسته شود و آتش به کتاب در زند و حقیقت مقصد را در درون انسان در سر خود از خودی رسته جستجو کند.
شمس دریچه ای بود به عالم غیب و به عالم الله و با او مولانا به غیب متصل می شد ، عین غیب می شد ، غیب را با تمام وسعت لایتناهی آن ، در محدوده این دریچه ، می یافت.
حال مولانا در مقابل شمس و رای عشق بود ، عبادت بود ، فنا بود ، انحلال در وجود لایزالی بود. ورود به دنیای مکاشفات بود.
شمس مولانا را از خود می ربود و در خود دیگر محو می نمود. عشق مولانا به شمس طغیان عظیم مقاومت ناپذیر روح بود. پری صابری»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.