نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
کوچه باغ خاطرات

کوچه باغ خاطرات

هنرمندان

نوازندگان :
مهرداد خادمی : ویلن و کمانچه
سعید ناصر شریعتی : تمبک
امین محتشم : گیتار
فاروق آزادیان : تار و دیوان
کوروش محسنی : نی
شهرام خوش صفت : پیانو و کیبرد
وحید راد فر : دف

خوانندگان این آلبوم عبارت اند از آقایان : سید احمدی حسینی – مسعود اسلامیه – تیموری فر – کوروش مومنی

که با اهنگسازی ، آهنگسازان : شهرام خوش صفت – محمد نصری و کوروش مومنی قطعاتی را اجرا نموده اند.

گویش همدانی ، بر جای مانده از گویش پهلوی جبال و یادگاری از زبان مادهاست که در یک قرن اخیر و با رواج رادیو و تلویزیون و سرعت یافتن پدیده فارسی سازی رنگ و بوی اصیل و کهن خود را از دست داده است. با این حال هنوز می توان زمزمه های مرموز و دیرپای موسیقی این خطه را از ورای اشعاری که به گویش ای همدانی سروده شده است سنید و بر بال های خیال به قرون دور دست سفر کرد و همراه و همگام با همدانی سرای بزرگ باباطاهر گردید که اشعار وی (نسخه قونیه به شماره ۲۵۴۶ به تاریخ کتابت ۸۴۸ه.ق) نماینده ی گویش همدانی است. به هر رو با این که تاکنون درباره موسیقی قدیم ناحیه همدان تحقیق مستقل و مفصلی صورت نپذیرفته و هرچه که گفته شده براساس احقیق در موسیقی سایر نقاط (خاصه کردستان،کرمانشاه و لرستان) بوده است ، می توان متصور بود که این آلبوم نخستین قدم در راه شناسایی و شناساندن خطه ی همدان می تواند قلمداد شود.

لازم به توضیح است که بعضی از ترانه های این آلبوم ، برگرفته از اشعاری است که مردم کوچه و بازار ترنم کرده و نسل به نسل و سینه به سینه به ما رسیده است. از جمله می تواند به ترانه قالیباف اشاره کرد که برگرفته از یک ترانه قدیم روستایی است که زنان و دختران قالیباف به هنگام بافت قالی و به عنوان ترانه کار ترنم می کرده اند. همچنین ترانه های کوچه باغ خاطرات و یادگار همدان به بهره گرفتن از اشعاری محکم و استوار یادآور ملودی های اصیل و قویم همدانی اند.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

یادگار همدان

5:00
977
2

ننه جان

5:51
428
3

قالیباف

6:09
292
4

آیینه

5:15
174
5

سلانه سلانه

5:30
195
6

کوچه باغ خاطرات

8:21
325
7

وطنم

4:27
162
8

خاک بهشت

3:41
195
9

یاد تو

6:54
190

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.