نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

ردیف میرزا عبدالله-داریوش طلایی-دستگاه ماهور

  •   7,296 بازدید
  •   ۱۳ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز میرزاعبدالله
نام آلبوم ردیف دستگاه ماهور
تعداد ترک 38
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,ردیف نوازی,سه تار
حجم 35 مگابایت
توضیحات

میرزاعبدالله را هرآنکه در تاریخ موسیقی سنتی ایران سر دوانده باشد ، میشناسد. استاد مسلم از تمام جهات. فنی و اخلاقی. خاندان هنر با حضور آنها پدید آمد و به اساتیدی نظیر احمد عبادی فرزند میرزا عبدالله و علی اکبر شهنازی ، فرزند آقاحسینقلی منتهی شد. در هر صورت ردیف موسیقی ایران ، مدیون دو برادر یعنی میرزا عبدالله و آقاحسینقلی است. هر دو نوازندگان برجسته ای در تار و سه تار بودند ولی یکی در سه تار ویژه بود و دیگری در تار. میرزا عبدالله را بیشتر با سه تار شناخته اند. وی با تجدید نظر در دستگاه‌های دوازده‌گانه موسیقی ملی ایران و ادغام بعضی از آنها با هم، هفت دستگاه کامل و مجزا پدید آورد. که این هفت دستگاه توسط سه تن از شاگردانش به نام‌های میرزا نصیر، فرصت شیرازی و مهدی‌قلی هدایت طی هفت سال نت‌نویسی شد.
نوا یاب تصمیم دارد ، ردیف کامل میرزا عبدالله با اجرای سه تار ِ استاد داریوش طلایی را برای علاقمندان و هنرآموزان منتشر نماید. این ردیف کامل ، شامل ۱۳ بخش است که در ۱۳ مطلب منتشر خواهد شد و شامل ردیف ۷ دستگاه و ۵ ردیف آوازی + آواز بیات کرد است که تقدیم علاقمندان خواهد شد.

آلبوم پیش روی شما ، آلبوم “دستگاه ماهور” است که ۳۸ قطعه دارد و گوشه های مختلف ردیف دستگاه ماهور را خواهید آموخت.

 

  1. خیلی از شما بابات این ردیف نوازی که گذاشتین متشکرم اگه باوتن مقدوره ویدئوهایه ردیف نوازی استاد داریوش طلائی رو بذارین ممنون میشو و لینک هارو برام ایمیل کنین با تشکر

  2. سلام.خیلی خیلی ممنون :) .خیلی به دردم خوردن این آلبوما. لطفا از استاد طلایی، آلبوم دستگاه های دیگه هم به اشتراک بذارید.مخصوصا دستگاه ابوعطا و همایون.