نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
آزاد میرزاپور

آزاد میرزاپور

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 0

تولد: 23 اردیبهشت 1358

آزاد میرزاپور متولد ۲۳ اردیبهشت ۱۳۵۸ و نوازنده تار است. عشق به موسیقی از همان اوان کودکی به واسطه پدرش -رسول میرزاپور که از اساتید موسیقی منطقه کردستان می باشد- در او پیدا شد. فراگیری موسیقی را با سنتور از سن پنج سالگی شروع کرد و در فاصله چند سال ، با گروه پدرش فعالیاتهای جدی در زمنیه اجراهای صحنه ای را آغاز نمود.
در سال ۶۸ پس از پنج سال نوازندگی سنتور، به هنرستان موسیقی رفت و با تاثیر از نوازندگی اساتیدی همچون محمد رضا لطفی و حسین علیزاده، تار را به عنوان ساز تخصصی و در کنارآن ،سه تار و عود را فرا گرفت.
از اساتید وی در این زمان می توان به تینوش بهرامی ،شادروان رضا وهدانی ،ارشد تهماسبی و حسین علیزاده اشاره نمود که هر کدام نقشه به سزایی در شکل گیری شخصیت هنری او داشتند. وی همراه با تحصیل در هنرستان به ضبط آثاری در رادیو و تلویزیون پرداخت.
آزاد پس از فارغ التحصیلی از هنرستان وارد دانشکده هنرهای زیبای دا نشگاه تهران شد و همزمان با آن در ضبط آلبومها واجراهای گروه های مختلف در ایران و خارج از کشور همکاری نمود.

آهنگ در نقش از آلبوم
تصنیف گریه عارف

تصنیف گریه عارف

نوازنده تار بی برگی
آواز

آواز

نوازنده تار فصل عاشقی
تکنوازی تار

تکنوازی تار

نوازنده تار Iran Chant Classique
چشمه ی سیماب

چشمه ی سیماب

آهنگساز 20 تصنیف

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.