نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

آخرین پرواز

آخرین پرواز

اثری از :
کوروش متین

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1389

ناشر: چهار باغ آهنگ

هنرمندان

پشنگ کامکار در رابطه با این آلبوم می نویسم : « آخرین پرواز ، حاصل تلاش و پشتکار مداوم کوروش متین هنرمند جوانی است که سال ها در طلب گوهر گرانبهای موسیقی سرزمینش دمی از پای نشسته است. نو آوری و تنوع ملودیک و ریتمیک در قالب قطعات ساخته شده با استفاده از الگوهای ردیف موسیقی دستگاهی ایران و روابط حاکم بر جوهر  آن و نیز دقت و وسواس در اجرا از ویژگی های ملموس این اثر می باشد. اینجانب در کلیه مراحل روند شکل گیری و اجرایی این اثر حضور داشته و تا حد امکان راهنمایی لازم را دریغ ننموده ام. »
کوروش متین – آهنگساز آلبوم : « آخرین پرواز ، دارای دو بخش اصلی می باشد ، بخش اول که با قطعه فراق در دستگاه نوا آغاز گردیده و با قطعه پرواز در گوشه نهفت به پایان می رسد دارای فضایی متفاوت نسبت به اجراهای سنتور نوازی به شیوه کلاسیک در موسیقی ایرانی می باشد. بخش دوم که با بداهه نوازی در آواز دشتی آغاز می گردد ، دارای ساختاری کلاسیک می باشد و قطعاتی در فرم های رایج موسیقی ایرانی در قالب تصنیف ، چهارمضراب و نیز بداهه نوازی های آوازی که استفاده از الگوی ردیف موسیقی دستگاهی در آن مد نظر بوده اجرا گردیده است.
در این قسمت حرکت از آواز دشتی به آواز بیات ترک و برگشت مجدد به دشتی و اجرای قطعه ، چوپانی ، اثر استاد پرویز مشکاتیان در انتهای آن برداشتی از آموزش های سنتی اینجانب نزد استادانم بوده است که امیدوارم با پرتو پر نور وجودتان کاستی های آن را نادیده بگیرید.»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.