نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “اشک افشان” اثر پویان بیگلر

 •   2,226 بازدید
 •   ۲ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز پویان بیگلر
نام آلبوم اشک افشان
تعداد ترک 9
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,تکنوازی تار
حجم 42.6 مگابایت
توضیحات

آلبوم زیبای “اشک افشان” یکی از آثار بداهه نوازی تار اثر پویان بیگلر به همراهی تنبک سعید جلالیان است که در آواز بیات اصفهان اجرا شده است. این آلبوم را پویان بیگلر به استادش ، محمدرضا لطفی تقدیم کرده بود.

پویان بیگلر – نوازنده : « اشک افشان ، روایتی از دیگر گونه شدن بود برای من … روایت از مایه ای به کهن سالگی بیدهای مجنون و من که راوی تازه ی کرشمه هایش بودم. – شاید زییباترین وجه بداهه نواختن ، گردن نهادن در برابر صداهایی ست که شبیه هزار بلبل بی قرار ، آشیان دست های تو را برای درنگی کوتاه بر می گزینند و تو راوی سرگشتگی هایی می شود که خود از وجودشان بی خبر … این من نیستم که اصفهان را می گزینم… اصلاً انتخابی در کار نیست… تماماً همین گوش سپردن به آواز بلبلانی ست که سال هاست از دست های بی نشانی پرواز کرده اند و تا جهان باقیست ، در دستان بی قرار سازهایی دیگر ، در گلوی بریده ی هزار عاشق بیدل ، اصفهان و دشتی و ماهورشان را فریاد خواهند کرد – اشک افشان ادامه ی آواز هزار دستانی است که وقتی شش ساله بودم ، با اولین سه تار مشقی روی دست های من نشست و تمام این سال ها سعی کردم ، – تنها سعی کردم – آواز نازکش را به خاطر بسپرم. تمام آن سال ها ، خوب و بد بودن مسئله ام بود. حالا که آن سه ترا مشقی را گوشه ی اتاق می بینم ، فکر می کنم مسئله تنها کیفیت قصه نیست… شاید باید ماند و به این فکر کرد که آوازهای خوش در دستان ما ، قد خواهند کشید ، پرواز خواهند کرد و در نهایت این ما نیستیم که قضاوت می شویم ، اگر قضاوتی در کار باشد به قول بامداد شاعر ، بلکه این زندگیست که به زیباترین شکل ممکن هر روز و شب ، سازش را برای اصفهانی دیگر ، ترک و افشاری تازه ، کوک می کند … مانایی ما ، انگار زیباتر از بداهه نواختن ماست، در روزگار اکنون … اشک افشان را ، به استادم محمدرضا لطفی تقدیم می کنم که خود بداهه ای بی همتاست. بهار ۱۳۹۰ »

 

 1. آلبوم زیبایی بود
  سفر خاموش هم همینطور
  بر خلاف آقای قمصری که از تکنیک بالایی برخوردار هست ایشون به سبک قدما ساز زدن
  جدا ازاینکه نوازنده ها نمیتونن دستگاه همایون و آواز بیات اصفهان خیلی سریع بنوازن.با این حال آلبوم قابل تقدیریه

  • من کارهای علی قمصری را اصلاً نمی پسندم. بنظرم راهی که می روند جز تباهی موسیقی سنتی او ارمغانی برایش ندارد. البته موسیقی سنتی ما همیشه پابرجا خواهد بود! او خودش از دستش خواهد داد!