نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

اشک افشان

اشک افشان

اثری از پویان بیگلر

هنرمندان

آلبوم زیبای “اشک افشان” یکی از آثار بداهه نوازی تار اثر پویان بیگلر به همراهی تنبک سعید جلالیان است که در آواز بیات اصفهان اجرا شده است. این آلبوم را پویان بیگلر به استادش ، محمدرضا لطفی تقدیم کرده بود.
پویان بیگلر – نوازنده : « اشک افشان ، روایتی از دیگر گونه شدن بود برای من … روایت از مایه ای به کهن سالگی بیدهای مجنون و من که راوی تازه ی کرشمه هایش بودم. – شاید زییباترین وجه بداهه نواختن ، گردن نهادن در برابر صداهایی ست که شبیه هزار بلبل بی قرار ، آشیان دست های تو را برای درنگی کوتاه بر می گزینند و تو راوی سرگشتگی هایی می شود که خود از وجودشان بی خبر … این من نیستم که اصفهان را می گزینم… اصلاً انتخابی در کار نیست… تماماً همین گوش سپردن به آواز بلبلانی ست که سال هاست از دست های بی نشانی پرواز کرده اند و تا جهان باقیست ، در دستان بی قرار سازهایی دیگر ، در گلوی بریده ی هزار عاشق بیدل ، اصفهان و دشتی و ماهورشان را فریاد خواهند کرد – اشک افشان ادامه ی آواز هزار دستانی است که وقتی شش ساله بودم ، با اولین سه تار مشقی روی دست های من نشست و تمام این سال ها سعی کردم ، – تنها سعی کردم – آواز نازکش را به خاطر بسپرم. تمام آن سال ها ، خوب و بد بودن مسئله ام بود. حالا که آن سه ترا مشقی را گوشه ی اتاق می بینم ، فکر می کنم مسئله تنها کیفیت قصه نیست… شاید باید ماند و به این فکر کرد که آوازهای خوش در دستان ما ، قد خواهند کشید ، پرواز خواهند کرد و در نهایت این ما نیستیم که قضاوت می شویم ، اگر قضاوتی در کار باشد به قول بامداد شاعر ، بلکه این زندگیست که به زیباترین شکل ممکن هر روز و شب ، سازش را برای اصفهانی دیگر ، ترک و افشاری تازه ، کوک می کند … مانایی ما ، انگار زیباتر از بداهه نواختن ماست، در روزگار اکنون … اشک افشان را ، به استادم محمدرضا لطفی تقدیم می کنم که خود بداهه ای بی همتاست. بهار ۱۳۹۰ »

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

پیش درآمد

7:44
31
2

درآمد

2:26
10
3

چهارمضراب

5:15
15
4

جامه دران ، بیات راجع

3:57
8
5

ضربی بیات راجع

4:40
6
6

عراق

3:12
5
7

ضربی عراق

5:39
5
8

ادامه ی راجع

1:06
1
9

ضربی اوج و فرود

6:00
2

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter