نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “آتش عشق” اثر حسین عمومی

  •   2,919 بازدید
  •   بدون دیدگاه

دانلود آلبوم “آتش عشق” اثر حسین عمومی با ۲ کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰

Download “Atash Eshgh” By Hossein Omoumi – Direct Link

دانلود آلبوم آتش عشق حسین عمومی

حسین عمومی : « مثنوی معنوی یکی از پنج کتاب جلال الدین محمد بلخی (مولانا) است.  این کتاب در هفت دفتر تنظیم شده است و مانند تمام مثنویات در شعر فارسی ، هر دو مصراع در هر بیت دارای قافیه و ردیف مشترک اند. مثنوی معنوی بر وزن یکی از شعبات وزن رمل و در هر مصراع به ترتیب زیر است :

فاعلاتن / فاعلاتن / فاعلات

مجموعه ردیف موسیقی کلاسیک ایرانی دارای ۱۲ سیستم مُدال است. این مچموعه در ردیف آوازی شامل حدوداً ۱۵۰ جزء سیستم است که گوشه نامیده می شوند. حدوداً تعداد یک سوم از گوشه ها مُعرف فضاهای باز موسیقایی هستند و مانند سیستم های باز عمل می کنند و خواننده در اجرای آنها آزادی بیشتری دارد. این گوشه ها را میتوان  گوشه های باز نامید. سایز گوشه ها تابع وزن شعری و الگوهای نغمگی هستند و آزادی تغییر در الگوهای نغمگی آنها برای خواننده کمتر و محدودتر است. این گوشه ها را به نام گوشه های بسته می شناسیم که همواره در فضای موسیقایی یک یا چند گوشه ی باز مربوط به ۱۲ سیستم موسیقی ایرانی بر پایه ی وزن شعری و الگوی نغمگی خاص اجرا می شوند.

گوشه ی مثنوی جزو گوشه های بسته به حساب می آید که در فضاهای موسیقایی گوشه های باز با رعایت وزن شعری ، که همانا وزن اشعار مثنوی معنوی است ، با الگوهای نغمگی خاصی اجرا می شود. نسخه های مختلف از مثنوی معنوی دردست است که به وسیله ی اشخاص مختلف در طی قرون گذشته دست نویسی شده است. دو بیت اول به شکل زیر خیلی متدوال و شناخته تر شده است :

بشنو از نی چون حکایت می کند/از جدایی ها شکایت میکند

کز نیستان تا مرا ببریده اند/ از نفیرم مرد و زن نالیده اند

و یا در خسه قدیمی موجود در موزه ی قونیه :

بشنو این نی چون حکایت میکند /از جدائی ها حکایت می کند

کز نیستان تا مرا ببریده اند/ در نفیرم مرد و زن نالیده اند

در این آلبوم هر دو شکل این ابیات اجرا شده است. مثنوی مانند سایز اوزان شعری میتواند بر پایه ی ریتم های مختلف موسیقی اجرا شود. در این آلبوم یکبار برپایه ی ریتم ۷ ضربی و یکبار با وزن آزاد اجرا شده است. غزلی از شیخ فریالدین عطار نیز با همین وزن با ۶ ضربی با عنوان تصنیف مست مست اجرا شده است. غزلی از حافظ را نیز به صورت شعرخوانی و آواز بر پایه وزن شش و هشت معروف به چهارمضراب اجرا کرده ام.

این آلبوم ضبط اجرای کنسرتی در مونترال در سال ۲۰۰۵ است که در آن کیا طبسیان با سه تار و ضیاء طبسیان با نکبگ قابل کوک و دف مرا همراهی کرده اند. این کنسرت پس از دو روز تمرین مشترک انجام گرفته و بیشتر قسمت هیا آن به صورت بداهه نوازی اجرا شده است. فروردین ۱۳۸۹ »

نوازندگان :
نی و آواز : حسین عمومی
سه تار : کیا طبسیان
تمبک : ضیاء طبسیان


دانلود آهنگ جدیددانلود آلبوم “آتش عشق” با کیفیت ۱۲۸ + کاورها در یک فایل zip
دانلود آهنگ جدیددانلود آلبوم “آتش عشق” با کیفیت ۳۲۰ + کاورها در یک فایل zip

 


فروش مجموعه تار و سه تار

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.