نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
آتش عود

آتش عود

هنرمندان

سخنی کوتاه از فرامرز گرمرودی خواننده – نوازنده : « دیر زمانی است که در کنکاش چگونگی نواهای فولکلور ایران و شیدایی و شوریدگی فرهیختگان این هنر سحر انگیز بشری که همواره نجواهای درون انسان و راز هستی را با بیان اصوات بر ما آشکار می سازد تدبر و تامل نموده ام. بیش از ۲۵ سال تحقیق در مباحت نظری و عملی این رشته و نواختن سازی پر رمز و راز چون بربط در من انگیزه های به سزایی به وجود آورده بود تا با استفاده از سبک و سیاق گذشتگان و در نظر گرفتن اصالت ماهوی موسیقی مقامی و سنتی در غالب های نوین و شیوه ی اجرا و چگونگی بینش زیبایی شناسی دست به این مهم افکنده و مرزهای جدیدی را برای خود و دوستداران این گونه بینش های موسیقیایی به وجود بیاورم.
لذا با طرح چندین اندیشه ایی با یار دیرینه خود هنرمند فریخته و آهنگساز توانا جناب آقای محمد جواد ضرابیان مطرح و پس از مدت زمانی نسبتاً طولانی و پحته کردن موضوع و تجزیه کردن مجموعه آثاری از این دست با ظرافت های ویژه و در نظر گرفتن نقش ماهیتی موسیقی سنتی و دقت در بیراهه نرفتن در خصوص قالب های نوین اثر موجود را نوشته و سپس اجراء را به این حقیر محول نمود که نوار حاضر تقدیم می گردد.
لازم به توضیح است که در خصوص اجرا و آوازها و تصانیف با استفاده از آثار خوانندگان پیشین و حاضر و سبک و سیاق اساتیدی چون رشید بهبدوف ، حاج بابایف ، عالم قاسمف و همچنین مرحوم اقبال آذر ، مستوفیان ، طاهر زاده و آن صدای مخملی غلامحسین بنان بسیار بهره جسته ام که خود جای بسی سپاس و شکر گذاری است. »

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.