نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “آتش عود” فرامرز گرمرودی

  •   1,349 بازدید
  •   ۱ دیدگاه
خواننده فرامرز گرمرودی
آهنگساز محمدجواد ضرابیان
نام آلبوم آتش عود
تعداد ترک 13
فرمت MP3
کیفیت 128 کاست
سَبک سنتی,باکلام,آوازی
حجم 54 مگابایت
توضیحات

“آتش عود” آلبوم زیبایست با صدای فرامرز گرمرودی و آهنگسازی محمدجواد ضرابیان است که در آن ترانه های زیبا با ایده گرفتن از نواهای محلی و البته قدرت آهنگسازی جناب ضرابیان تصنیف های زیبایی خلق شده است و البته در قطعات بی کلام و ساز و آوازی نیز موسیقی زیبایی ارائه شده است. مخصوصاً از نظر بنده تصنیف “کوی لیلی” بسیار زیباست. اشعار آلبوم از حافظ ، سعدی و گلچین راد انتخاب شده اند و بسیار زیبا هستند. جناب ضرابیان البته آثار زیبا و نام آشنای زیادی دارند مخصوصاً آثارشان به صدای همایون شجریان ِ جوان بیاد ماندنی خواهد بود. امیدوارم از این آلبوم زیبا نیز لذت ببرید.

سخنی کوتاه از فرامرز گرمرودی خواننده – نوازنده : « دیر زمانی است که در کنکاش چگونگی نواهای فولکلور ایران و شیدایی و شوریدگی فرهیختگان این هنر سحر انگیز بشری که همواره نجواهای درون انسان و راز هستی را با بیان اصوات بر ما آشکار می سازد تدبر و تامل نموده ام. بیش از ۲۵ سال تحقیق در مباحت نظری و عملی این رشته و نواختن سازی پر رمز و راز چون بربط در من انگیزه های به سزایی به وجود آورده بود تا با استفاده از سبک و سیاق گذشتگان و در نظر گرفتن اصالت ماهوی موسیقی مقامی و سنتی در غالب های نوین و شیوه ی اجرا و چگونگی بینش زیبایی شناسی دست به این مهم افکنده و مرزهای جدیدی را برای خود و دوستداران این گونه بینش های موسیقیایی به وجود بیاورم.

لذا با طرح چندین اندیشه ایی با یار دیرینه خود هنرمند فریخته و آهنگساز توانا جناب آقای محمد جواد ضرابیان مطرح و پس از مدت زمانی نسبتاً طولانی و پحته کردن موضوع و تجزیه کردن مجموعه آثاری از این دست با ظرافت های ویژه و در نظر گرفتن نقش ماهیتی موسیقی سنتی و دقت در بیراهه نرفتن در خصوص قالب های نوین اثر موجود را نوشته و سپس اجراء را به این حقیر محول نمود که نوار حاضر تقدیم می گردد.

لازم به توضیح است که در خصوص اجرا و آوازها و تصانیف با استفاده از آثار خوانندگان پیشین و حاضر و سبک و سیاق اساتیدی چون رشید بهبدوف ، حاج بابایف ، عالم قاسمف و همچنین مرحوم اقبال آذر ، مستوفیان ، طاهر زاده و آن صدای مخملی غلامحسین بنان بسیار بهره جسته ام که خود جای بسی سپاس و شکر گذاری است. »

نوازندگان :
کامبیز گنجه ای : تنبک و دایره
بهروز الوندی پور : نی
سینا جهان آبادی : کمانچه
شهرام میرجلالی : تار
حمیدرضا خبازی : تار
عرفان گنجه ای : تار
علی خشتی نژاد : تار
فرامرز گرمرودی : بربط
محمدجواد ضرابیان : سنتور
اردشیر کامکار : کمانچه
تکنوازان : اردشیر کامکار – بهروز الوندی پور – شهرام میرجلالی