نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
بالابان

بالابان

اثری از :
حسین حمیدی

آهنگساز:
حسین حمیدی

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1379

ناشر: ماهور

هنرمندان

حسین حمیدی : « بالابان سازی است بادی که جز گروه سازهای اولیه محسوب می شود. صدای محزون این ساز انسان را به تفکر صلح و دوستی فرا می خواهند. آهنگسازانی مانند حاجی بیکوف ، کومیتاس ، امیروف و… صدای این سار زا نقبی به اعماق وجود انسان ها دانسته اند.
بالابان در میان اقوام غرب دریای خزر نواخته می شود. این ساز در آذربایجان به بالابان ، در ارمنستان به دودوک در ترکیه به می و در کردستان به نرمه نای مهشور است.
در این مجموعه سعی شده است تا با ارائه سه سبک مختلف آذری ، ارمنی و کردی ، قطعاتی از مشهورترین ترانه ها و مقام های رایج اجرا گردد. “بگذار بلبل ناله کند” از کومیتاس ، “چه کسی صبح می خواند؟» اوزیر حاجی بیکوف و بالاخره “مادرم ساحل ارس” از آپریکیان که برای چهار بالابان سوپرانو ، آلتو ، تنور و باس تنظیم شده از زیباترین قطعت نوشته شده برای این ساز هستند. »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو

آلبوم های دیگر حسین حمیدی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.