نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

به اصفهان رو

به اصفهان رو

اثری از :
تاج اصفهانی

آهنگساز:
علی اکبر شهنازی

هنرمندان

ناشر : « ماجرای ساختن تصنیف “به اصفهان رو” به این شرح است که در دوره ی تبعید ملک الشعرای بهار به اصفهان (۱۳۱۲) ، بهار تصمیم می گیرد شعری در وصف اصفهان بسراید. این تصمیم مقارن با سفر علی اکبرخان شهنازی به اصفهان می شود. بهار از شهنازی سوال می کند که آیا آهنگی دارد تا بر آن شعری بسراید؟ و شهنازی در جواب می گوید که رنگی به تازگی در بیات اصفهان ساخته است که می شود آن را سنگین تر اجرا نمود. ملک الشعاری بهار هم می پذیرد و شعری بر آن می گذارد که بند اولش چنین است : به اصفهان رو که تا بنگری بهشت ثانی . بعد از ساختن این تصنیف ، آن را برای اجرا در اختیار تاج اصفهانی می گذارند و این شاهکار پدید ی آید»
به اصفهان رو که تا بنگری بهشت ثانی
به زنده رودش سلامی زچشم ما رسانی
ببر از وفا کنار جلفا به گلچهرگان سلام مارا
شهر پر شکوه، قصر چلستون، کن نظر به چارباغش
گر شد از کفت یار بی وفا، کن کنار پل سراغش
بنشین در کریاس، یاد شاه عباس، بستان از دلبرمی
بستان پی در پی، می از دست وی، تا کی؟ تا بتوانی
ساعتی در جهان خرم بودن، بی غم بودن، بی غم بودن
با بتی دلستان همدم بودن، محرم بودن، با هم بودن
ای بت اصفهان، زان شراب جلفا، ساغری در ده مارا
اما غریبیم ای مه، برغریبان، رحمی کن خدا را
اما در این آلبوم ، علاوه بر تصنیف “به اصفهان رو” که قطعه شماره ۱ است ، ۳ قطعه دیگر نیز وجود دارد. که البته هر ۳ قطعه ساز و آواز هستند. قطعه شماره ۲ ، آواز افشاری است که با نی ، تار ، ویلن اجرا می شود. قطعه ۳ بیات ترک است که آن هم آواز است با تار جلیل شهناز و قطعه آخر نیز آوازی است با نی حسن کسائی

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

آلبوم های دیگر تاج اصفهانی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter