نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
بدرود با بدرود

بدرود با بدرود

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: فروردین 1390

ناشر: آوا خورشید

هنرمندان

علی قمصری –  آهنگساز : « هیچ گاه در خلق آثارم پیرو اصول از پیش تعیین شده نبوده ام. دستاوردهای علمی می توانند دامنه ی دید و ایدئولوژی هنرمند را گسترش دهند اما نمی توانند تولید اثری نو و شنیدنی را برای مخاطب تضمین کنند. اینکه فوگی را با هدف ساختن فوگ بسازم یا مخاطبم را با امکان ساخت یک قطعه ی سی و پنج ضربی مواجه کنم برای من خیلی ارزشمند نیست.
“بدرود با بدرود” را با هدف ساخت کار سمفونیک آغاز نکردم ، بلکه ظرایف  قابلیت های شعر برای بازگو شدن چنین قالبی را طلبیدند. “ندانم کجا می کشانی مرا” جمله ی محوری شعر تنها اثر با کلام این مجموعه است. موضوع مرگ ، با این جمله در شعر خطاب قرار می گیرد و با استفاده از هورن ، کلارینت و ترومپت در سه وضعیت حسی مختلف بازگو می شود.
بخش دوم مجموعه ای از آثار بی کلامی تشکیل می شود که برای من با تصویر یک دالان شکل گرفتند. دالانی که مسیری را از مقصد آغاز می کند و دوباره به همان مقصد باز می گردد. شاید ترجمان این تصویر همراه گروه زهی باشد با نوای سرگشته ی تار برای بازگرداندنش به مسیر و رسیدن به یک مقصد مشترک.
بخش اول (بدرود با بدرود) از موسیقی تونالی ساخته می شود که با برداشتی آزاد از مکتب رومانتیک ، ملودی های ایرانی را در بر می گیرد. بخش دوم (دالان) کاملاً مدال است و با مد درین یونانی آغاز می شود.
بعد از چند مدگردی و گذاری در مایه های ایرانی و بعد از گذر از رنگی که اشاره به دوره ای خاص از موسیقی ایران دارد ، مجموعه در دستگاه نوا به پایان می رسد. »
** ۲ قطعه ابتدایی این آلبوم با کلام بوده و با صدای محمد معتمدی است.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

بدرود با بدرود

2:57
135
2

بدرود با بدرود (با کلام)

10:41
119
3

دالان

10:00
49
4

دالان

4:58
34
5

دالان

1:56
26
6

دالان

6:45
29
7

دالان

2:40
22
8

دالان

1:41
24
9

دالان

2:28
24
10

دالان

7:10
27

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.