نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

چهارمضراب

چهارمضراب

اثری از جلیل شهناز

هنرمندان

سید علیرضا میر علی نقی – کارشناس موسیقی :  « چهارمضراب ، تنها فرم کاملاً سازی موسیقی ایرانی است ، فرمی که وابسته به تکنیک نوازندگی است و قابلیت انطباق – نسبی یا کامل – با کلام را ندارد. بر عکس فرم های دیگر که هرکدام به نوعی قابلیت پذیرش کلام را دارند. چهارمضراب در موسیقی ایرانی همراه با تحول در تکنیک های نوازندگی رشد کرده و متحول شده است. اصل آن مربوط به سازهای مضرابی است و در سازهای نظیر کمانچه و نی نیز کمابیش قابل اجرا است. چهارمضراب قطعه ایست موزون – وزن دار – که در آن صدای پایه – پدال یا واخوان- به طور مرتب و مشخص شنیده می شود و جملات تشکیل دهنده چهارمضراب با این پایه مشخص شناخته می شوند. در شیوه های مختلف نوازندگی چهارمضراب های بسیار متنوعی ابداع شده و مجموعه چهارمضراب های موسیقی ایرانی در دوران معاصر مجموعه ای غنی و پربار و قابل مطالعه است.
در مکتب تار نوازان اصفهان – که اصل و اساس آن از خانواده هنرمند شهناز است- چهامضرابهایی زیبا – بیشتر بداهه و کمتر پیش ساخته – آفریده شده که حاصل پختگی تکنیک و خلاقیت کم نظیر نوازندگان آن است. صدای تار در مکتب موسیقی اصفهان با پنجاه سال درخشش هنر والای استاد جلیل شهناز به یاد می آید و ساعت ها نوار ضبظ شده از فوران خلاقیت انحصاری استاد شهناز ، چهارمضراب های بسیار دلنشین و زیبایی را تقدیم گنجینه هنر موسیقی ایرانی کرده است.
در این آلبوم تعدادی از چهارمضراب های استاد جلیل شهناز انتخاب و علاقمندان هنر او و علاقمندان تار و دوستداران قطعات سازی تقدیم شده است »
نوازندگان : تار (استاد جلیل شهناز) – تنبک : ناصر فرهنگ فر – فریار دیبا – محمود فرهمند – محمد اسماعیلی در قطعات مختلف

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter