نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

چتر عشق

چتر عشق

اثری از :
انوش جهانشاهی

آهنگساز:
انوش جهانشاهی

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1390

ناشر: مرکز موسیقی حوزه هنری

هنرمندان

انوش جهانشاهی – خواننده و آهنگساز این آلبوم : « هنگام اجرای موسیقی در کشورهای اروپایی در سال ۱۳۸۳ ، در انگلستان با بانوی هنرمندی به نام دکتر ژیلا پیکاک آشنا شدم که از مریدان حافظ بود و با شیوه ای ابتکاری ، تعدادی از غزل های حافظ را با نقاشی خط های زیبا طراحی کرده بود. به پیشنهاد او برای چهار غزل حافظ ، موسیقی ساختم و متعاقبا کنسرت هایی در کنار نمایشگاه آثار هنری وی در شهرهای مختلف اروپا برگزار نمودیم که استقبال پرشور علاقه مندان ایرانی و خارجی مواجه شد. تا جاییکه تلویزیون انگلستان ساخت فیلم به نام “لسان الغیب” را براساس نقاشی خط های خانم پیکاک و موسیقی اینجانب و کارگردانی دیود اندرسن در دستور کار قرار داد.
اشتیاق حاصل از تبعات گسترده این رویداد خجسته و ملی ، مرا بر آن داشت که تا این چهار تصنیف را همراه با چهار قطعه ی بی کلام از ساخته های خود برای ارکستر سازهای ایرانی تنظیم و به صورت یک آلبوم مستقل ضبط و از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر نمایم. در ساخت و تنظیم این آثار (به ویژه آثار بی کلام) به عواملی که می تواند موسیقی ایرانی را پر شور و پر انرژی جلوه دهد توجه شده و تحرک و پویایی در ملودی و ریتم مد نظر قرار گرفته است.
لازم به ذکر است که موسیقی زبان انتزاعی و کاملی است که می تواند به تنهایی (فارغ از سلطه کلام) در فضای آزاد تری به پرواز در آمده و حالت های روحی مختلف را بیان نماید و با نغمه ها ، کوبش ها و سکوت های خود پیام خود را به روشنی به شنونده برساند.
ضمناً برای اینکه هر یک از سازهای سه تار ، نی ، عود و کمانچه با توجه به قدرت بیان و شخصیت اجرایی ویژه اش ، فرصت مناسی برای ابراز توانایی های فردی خود پیدا کند ، در یک از مایه های چهارگانه آلبوم حاضر ، تکنوازی به یکی از این سازها محول شده است.  علاوه بر این ف سه تار نقش پل ارتباطی بین دو مایه مختلف را نیز به عهده گرفته و با بهره گیری از مد گردی (مرکب نوازی) ، دو مایه مختلف را به هم پیوند زده تا فضای متنوع تری پدید آید. » تهران – ۱۳۸۶

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

آلبوم های دیگر انوش جهانشاهی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.