نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
چشم سوم

چشم سوم

هنرمندان

نوا یاب : آلبوم چشم سوم ، شامل بداهه نوازی تار داریوش دولتشاهی است که در ۵ تراک موسیقی و زمان ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه اجرا شده است. باتوجه به اینکه داریوش دولتشاهی دانش آموخته موسیقی کلاسیک و مدرس این موسیقی در خارج از کشور بوده اند ، این آلبوم بیشتر از آنکه حال و هوای موسیقی سنتی ایرانی را در خود جای داده باشد ، درون مایه ای غربی و کلاسیک دارد. برای کسانی که به دنبال شنیدن صدایی نو و جدید از ساز تار هستند ، شاید این آلبوم شنیدنی باشد. البته فارغ از هرگونه تعصب خاص نسبت به موسیقی دستگاهی و سبک تار نوازی ایرانی!
داریوش دولتشاهی – نوازنده : « بسیار خوش اقبالم از این که نعمت ضبط آلبوم را در آسایش استودیوی خانگیم داشته ام ؛ به کمک یک ضبط کوچک DAT ، یک میکروفون و زنگ تفریح های بسیار برای صرف چای توانستم لحظاتی از اصوات را ضبط کنم که امید دارم برای هدیه به شما به حد کافی ناب شده باشند. به عنوان یک هنرمند متولد شرق ، جایی که موسیقی ایرانی را فرا گرفته ام ، و نقل مکان کرده به غرب ، جایی که موسیقی غربی را آموخته و آموزش داده ام ، قصد دارم که موسیقیم بازتای از این دو هویت و طرز تفکر بسیار متفاوت باشد. یکی قدیمی ، کند ، مردد و با پیوندی محکم به گذشته ؛ دیگری نو ، تند ، پرجرات و تشنه برای دگرگون شدن. یافته ام که در فرایند نواختن ، اختیاری اندک دارم و در این که چه میکنم و به کدام سو می روم. اصوات این لحظه ها صدای یکتای خود را دارند ؛ و در آخر بر روی ضبط هایم تغییراتی طرح می کنم. بعضی از این تغییرات پذیرفتنی هستند. پس از ماه ها پس و پیش رفتن بیش از یکصد ساعت بداهه نوازی اندوخته شد ؛ و در نهایت وظیفه ی سخت انتخاب از پس آمد که در یک استودیو انجام گرفت. حاصل کار «چشم سوم» است. ژانویه ی ۱۹۹۷ »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو

آلبوم های دیگر داریوش دولتشاهی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.