نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

در بهار امید

« تصنیف قطعه ای است آهنگین بافته شده با شعر در چهارچوب ریتم که تحت تاثیر شرایط خاص محیط و یا احساسات لحظه ای آهنگساز می تواند رنگ و بویی سیاسی اجتماعی ، عاشقانه ، عرفانی و… به خود بگیرد. تصنیف از دیرباز در موسیقی ایرانی در کنار آوازها و به عنوان جزئی غیرقابل انکار به حیات خویش ادامه داده است و همواره دارای دشواری ها و ظرایف خاص خودش بوده است.
خواننده تصنیف و آواز همواره دو استعداد متفاوت را می طلبیده اند. دلیل این مدعا اجرای تصنیف در گذشته نه چندان دور توسط ضربگیرها بوده است. هرچند در تاریخ موسیقی مان به نمونه های نادری نیز بر می خوریم که هر دو جنبه آوازخوانی و تنصیف خوانی یکجا بهرمنده بوده اند. از آن جمله است قمرالملوک وزیری. از تصنیف سازان و خوانندگان برجسته قدیم میتوان به شیدا ، عارف قزوینی ، درویش خان ، امیر جاهد ، مرتضی نی داوود ، موسیقی معروفی ، قمر-رضا قلی خان و دوامی اشاره کرد. »
در آلبوم پیش روی شما ، استاد داود آزاد به عنوان نوازنده تار و استاد جمشید محبی به عنوان نوازنده تنبک ، تصنیف های قدیمی ایران زمین را اجرا می کنند. از آنجا که اکثر تصنیف های قدیمی نیز با تار و تنبک اجرا می شده اند ، شنیدن این اثر میتواند یاد و خاطره شما را زنده کند. در این آلبوم تصنیف های در بهار امید ، دین من ، بهار دلکش ، گری کن ، آتش دل ، نرگس مست ، شاه من ماه من ، نوع بشر ، هزار دستان ، شبی یاد دارم ، بس کن ای دل ، امان از این دل که داد ، از غم عشق تو اجرا شده اند. به همراه چند رنگ

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

در بهار امید

4:08
71
2

رنگ افشاری

1:08
39
3

جان من

6:31
25
4

بهار دلکش

3:15
57
5

رنگ ابوعطاء

1:22
36
6

گریه کن

3:15
27
7

آتش دل

4:19
39
8

نرگس مست

4:42
32
9

شاه من ماه من

3:44
37
10

نوع بشر

4:10
15
11

هزار دستان

4:11
20
12

رنگ چهارگاه

1:01
15
13

شبی یاد دارم

4:13
27
14

بس کن ای دل

2:43
23
15

رنگ بیات ترک

1:48
51
16

امان از این دل که داد

3:25
22
17

از غم عشق تو

1:43
25

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.