نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

در سرای تنهایی

در سرای تنهایی

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: خرداد 1391

ناشر: نغمه حصار

هنرمندان

ناشر : « آلبوم در سرای تنهایی برخلاف روند ضبط دیگر مجموعه ها ، بر روی قطعات ضربی از پیش ساخته شده آلبوم تنیده (بهنام معصومی) به صورت بداهه خلق و تنظیم و اجرا شده است. بدون شک آثاری از این دست تاکنون در موسیقی ایرانی کمتر و یا دیده نشده که حاصل چیره دستی نوازنده نامدار بربت حسین بهروزی نیا می باشد. »
نوا یاب : « بربط یا بربت ، سازی در اصل ایرانی که در طول تاریخ در ایران به فراموشی سپرده می شود و تقریباً در  ۵۰ سال گذشته مجدداً وارد موسیقی ایران می شود ، با این تفاوت که آن ساز اصیل ایرانی ، رنگ و بویی عربی گرفته است ، چرا که در طول تاریخ وارد فرهنگ عرب می شود و با آن خو می گیرد و زمانی که هم وارد ایران می شود ، هیچ نوازنده اصیلی ندارد و آنهایی هم که آن را می نواخته اند خود وام دار نوازندگان عرب بودند. کمااینکه استاد سازنده ساز ، قنبری مهر ، بربت ایران را دارای کاسه ای کوچکتر و دسته ای بلندتر معرفی کرده اند. در هر صورت ، از اولین کسانی که این ساز را به گفته اهل فن ، به سبک ایرانی می نوازند یا حداقل از آن سبک عربی خارج کرده اند ، استاد حسین بهروزی نیا بوده اند که اتفاقاً با همان ساز مورد نظر استاد قنبری مهر به این موضوع دست یافتنه اند. در هر صورت ، شما را دعوت میکنم به شنیدن این آلبوم زیبا . »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.