نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

در سایه باد

در سایه باد

اثری از :
مسعود شعاری

آهنگساز:
مسعود شعاری

سبک: تلفیقی

تاریخ انتشار: پاییز 1385

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

مسعود شعاری آهنگساز این آلبوم می نویسند : « نزدیک به پنجاه سال است که ایجاد تحول دگرگونی و تغییر در موسیقی ایرانی دغدغه ی موسیقی دانان ایران شده است. در این میان از اوان مشروطین ، کشمکش میان سنت گریان و نو پردازان ، فضای اجتماعی و هنری ایران را با خود مشغول کرده است. این دو جناح بی آنکه بتوانند تعریف مشخصی از سنت ، میراث فرهنگی و در مقابل آن ، تحول و نوآوری ارائه دهند ، فقط به رویارویی بیهوده با یکدیگر پرداخته اند.
شرایط فعلی موسیقی ایران نیز معروض همین کشمکش هاست. البته ما مدعی نیستیم که به خود آگاهی فرهنگی که لازمه ی درک زمانه است ، رسیده ایم. بلکه فقط به دنبال طرح این پرسش هستیم که چگونه میتوان شیوه ی تفکر در موسیقی را آموخت. منظور اصلی این طرح این سوال حصول به آگاهی و درک عمیق تر از هنر است. در عصر حاضر به دلیل گستردگی عمومی وسائل ارتباط جمعی و برقراری ارتباط نزدیک میان فرهنگ های مختلف در دنیا ، نوعی دیگر از موسیقی که میتوان از آن با عنوان “موسیقی تجربی” یاد کرد ، به وجود آمده که نه مبتنی بر سنت است و نه داعیه ی تغییر و دگرگونی در میراث های گذشته ی موسیقی دارد بلکه نتیجه گفتمان موسقی بین دو فرهنگ همراه با تلاش برای درک و شناخت کاملتری از هر دوی آنهاست. این امر خود سبب پدید آمدن نوعی نگاه ویژه در موسیقی شده است که صرفاً از سنت های موسیقی به عنوان ابزاری برای بیان و ایجاد ارتباط موسیقی استفاده می کند. اثر حاضر با این دید و تفکر پدید آمده است و هرگز در حیطه موسیقی کلاسیک ایران (موسیقی دستگاهی) نمی گنجد و از نظر نگارنده راهکاری از بین هزاران راهکار موجود برای بیان خویشتن ، و در نتیجه تاثیرات و نگاهی است که مولف اثر با توجه به وجوه تفکر و معنویات شرفی از دنیای پیرامون خود بدان رسیده است. پاییز ۱۳۸۵»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

همساز

14:00
663
2

آشین

12:45
319
3

هستی

17:22
242
4

در سایه ی باد

19:25
221

آلبوم های دیگر مسعود شعاری

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.