نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

در سایه باد

در سایه باد

اثری از مسعود شعاری

آهنگساز:
مسعود شعاری

سبک: تلفیقی

تاریخ انتشار: پاییز 1385

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

مسعود شعاری آهنگساز این آلبوم می نویسند : « نزدیک به پنجاه سال است که ایجاد تحول دگرگونی و تغییر در موسیقی ایرانی دغدغه ی موسیقی دانان ایران شده است. در این میان از اوان مشروطین ، کشمکش میان سنت گریان و نو پردازان ، فضای اجتماعی و هنری ایران را با خود مشغول کرده است. این دو جناح بی آنکه بتوانند تعریف مشخصی از سنت ، میراث فرهنگی و در مقابل آن ، تحول و نوآوری ارائه دهند ، فقط به رویارویی بیهوده با یکدیگر پرداخته اند.
شرایط فعلی موسیقی ایران نیز معروض همین کشمکش هاست. البته ما مدعی نیستیم که به خود آگاهی فرهنگی که لازمه ی درک زمانه است ، رسیده ایم. بلکه فقط به دنبال طرح این پرسش هستیم که چگونه میتوان شیوه ی تفکر در موسیقی را آموخت. منظور اصلی این طرح این سوال حصول به آگاهی و درک عمیق تر از هنر است. در عصر حاضر به دلیل گستردگی عمومی وسائل ارتباط جمعی و برقراری ارتباط نزدیک میان فرهنگ های مختلف در دنیا ، نوعی دیگر از موسیقی که میتوان از آن با عنوان “موسیقی تجربی” یاد کرد ، به وجود آمده که نه مبتنی بر سنت است و نه داعیه ی تغییر و دگرگونی در میراث های گذشته ی موسیقی دارد بلکه نتیجه گفتمان موسقی بین دو فرهنگ همراه با تلاش برای درک و شناخت کاملتری از هر دوی آنهاست. این امر خود سبب پدید آمدن نوعی نگاه ویژه در موسیقی شده است که صرفاً از سنت های موسیقی به عنوان ابزاری برای بیان و ایجاد ارتباط موسیقی استفاده می کند. اثر حاضر با این دید و تفکر پدید آمده است و هرگز در حیطه موسیقی کلاسیک ایران (موسیقی دستگاهی) نمی گنجد و از نظر نگارنده راهکاری از بین هزاران راهکار موجود برای بیان خویشتن ، و در نتیجه تاثیرات و نگاهی است که مولف اثر با توجه به وجوه تفکر و معنویات شرفی از دنیای پیرامون خود بدان رسیده است. پاییز ۱۳۸۵»

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

همساز

14:00
97
2

آشین

12:45
54
3

هستی

17:22
33
4

در سایه ی باد

19:25
32

آلبوم های دیگر مسعود شعاری

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter