نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
دیلان

دیلان

اثری از :
سعدالله نصیری

آهنگساز:
سعدالله نصیری

سبک: محلی و مقامی > سنتی

تاریخ انتشار: 1387

ناشر: ماهور

هنرمندان

سعدالله نصیری - آهنگساز و نوازنده : هدف از اجرا و ضبط این اثر ساخت تصانیف گورانی جدید بر روی اشعار کردی و پرهیز از تکرار و تقلید است. یکی دیگر از ویژگی های این اثر استفاده از مقام هوره و بازسازی یکی از ملودی های قدیمی کردستان است، یعنی آواهای خاص مردمان منطقه ی کلیا، در کنار استفاده از اشعار فولک این منطقه که بیشتر به لهجه ی کردی کلهری اجرا می شوند. هوره یکی از مشهورترین آواهای کردی است که نام آن برگرفته از ترکیب اهوره است، که از متون مقدس باستانی جهت نیایش اهورا مزدا به کار گرفته می شد. هوره در اصل خاص طوایف گوران، به ویژه مردمان کلهر و کلیاست، و از اساتید مشهور این آوا می توان به استاد مرحوم علی نظر منوچهری اشاره کرد.

از جمله ، نام آواهای هوره می توان به دوده نگی، قاچاقی چر، لاچر، پایه موری و غریبی چر اشاره کرد. دیگر ویژگی این ضبط، استفاده از سازهای کوبه ای سنجرخان برای بار اول است، که یک ساز قدیمی است و نیز استفاده از ساز زخمه ای سه سیمه ی دیلان که توسط برادرم، یدالله نصیری ابداع و طراحی شده است. »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

دلدار

6:13
286
2

شاه نشین

13:08
133
3

تو گل من

3:40
67
4

مجنون

5:11
67
5

بناز

8:21
63
6

کوچ

4:40
85
7

روی ات را مگردان

6:25
64

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.