نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

دور تا نزدیک

دور تا نزدیک

اثری از هوشنگ کامکار

آهنگساز:
هوشنگ کامکار

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1388

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

هوشنگ کامکار – آهنگساز : « ترجیح میدهم زیاد درباره ی موسیقی آلبومی که پیش رو دارید صحبت نکنم و این امر را به شنوندگان بسپارم. پس از به پایان رساندن آلبوم قبلی ام – منظومه های سمفونیک – در فکر آن بودم که مسیر برخی از سبک های مختلف ادبیات ایران را همراه با هماهنگی موسیقی نشان دهم. نام این پروژه را ” دور تا نزدیک” هم از همین ایده گرفته شد. کوتاه سخن ، اثری است به سبک موسیقی ملی ایران که برای سازهای ارکستر سمفونیک ، سازهای ایرانی ، آواز و گروه کر بر اساس ملودی هایی مناسب با مضامین اشعار دوره های مختلف تصنیف شده است. در این جا لازم می دانم از دوست عزیز و شاعر بلند آوازه ی معاصر احمدرضا احمدی به پاس تشویق ها و نیز شعر بسیار زیبایی که در اختیارم گذاشت و قبول دکلمه ی اشعار خود و دیگر شاعران نامدار این مجموعه تشکر نمایم و آلبوم “دور تا نزدیک” را به اوتقدیم می کنم. این امر مرا بر آن داشت با توجه به نام این مجموعه و ایده ی اصلی شکل گیری آن بیشتر درباره ی شاعران این آلبوم و سبک کارشان صحبت شود تا صرفاً موسیقی.
ابتدا به سراغ خاقانی و قصیده ی معروفش ایوان مدائن رفتم و بعد حافظ و نیما یوشیج و احمدرضا احمدی که هرکدام سبک های ویژه ی خود را دارند. موسیقی نیز مطابق با شیوه ی انتخاب شاعران ابتدا از سادگی بافت و هارمونی و ارکستراسیون و نیز گردش ملودی ها به ترتیب ، ظاهری نسبتاً پیچیده با درون ساده پیدا می کنند. قطعه ی “در کمین اندوه” به دلیل شیوه ی شعری احمدرضا احمدی و در واقع شکستن قید و بندهای شعر کلاسیک و حتی نیمایی آن ، برایم تا حدی مشکل و تجربه ای باز جدیدتر از “در گلستانه” و “شباهنگام” بود.
امیدوارم که بتوانم در این راه دشوار قدیمی دیگر بردارم و موسیقی ام جوابگوی این همه زیبایی باشد و قدرت بیان تصویر و مفاهیم اشعار را داشته باشد»

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

ایوائن مدان

11:06
37
2

عهد شباب

10:32
25
3

مهتاب

11:12
11
4

در کمین اندوه

19:18
11

آلبوم های دیگر هوشنگ کامکار

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter