نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “ایل بانگ” اثر علی اکبر شکارچی

  •   3,355 بازدید
  •   ۲ دیدگاه
خواننده علی اکبر شکارچی
آهنگساز علی اکبر شکارچی
نام آلبوم ایل بانگ
تعداد ترک 18
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,محلی لری
حجم 68.1 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم ایل بانگ علی اکبر شکارچی

علی اکبر شکارچی – آهنگساز : « … همیشه در این اندیشه بوده ام چگونه است موسیقی محلی اقوام مختلف که بی تردید سرچشمه ردیف های دستگاهی است ، در عین سادگی و مختصر بودنشان جاذبه و اثر بخشی بیشتری از گوشه های ردیف دارند. من بر این باورم ردیف های دستگاهی با تنوع و پیچیدگی فراوانی که دارند محال است بدون دارا بودن کارکرد معین در طول تاریخ دوام می آوردند. بی شک راز ماندگاری آنان را اندیشه پنهان در دل گوشه ها می دانم.

آلبوم ایل بانگ انطباق بانگ و آوازهای مردمان ایلات لر و بختیاری است با دستگاه راست پنجگاه با این هدف تا پرده از راز نهان ماندن اندیشه های نهفته در گوشه ها برداشته شود. چرا که شک ندارم مانند ترانه های محلی هر یک از گوشه ها دارای کارکرد معین و برای هدفی معین خلق شده اند.

ساخت و اجرای ایل بانگ دارای دو نگاه است. نگاه اول چیدمان و ردیف کردن ترانه های محلی در سیستم دستگاهی و نگاه دوم جدا کردن گوشه های دستگاه راست پنجگاه از سیستم دستگاهی تا شاید بهتر اندیشه های پنهان خود را عیان سازند… »

 

  1. نشده البومی بذاری و بعد از گوش دادنش تو دلم دعات نکرده باشم!۹۰درصد آشنایی و علاقه ی من به موسیقی کردی و خراسانی مدیون سایت شماست…ممنونم و خواهشا ادامه بدین