نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

قشلاق (نغمه های مشهور تاجیکی)

قشلاق (نغمه های مشهور تاجیکی)

اثری از کیوان پهلوان

هنرمندان

کیوان پهلون : « از هنگام آمدنم به تاجیکستان قصد داشتم فعالیت های فرهنگی و موسیقی انجام دهم و فرهنگ این منطقه ی مهم ایران فرهنگی را به کشورم ایران و همچنین مردم تاجیکستان بیشتر بشناسانم. این دو کشور هرچند از نظر مرزی از هم دورند اما طی روزگاران با هم بوده اند و مشترکات فراوانی دارند که زبان فارسی مهم ترین آنهاست. موسیقی تاجیکی را هم می توان در چارچوب خراسان کهن گنجانید که در طی تاریخ ، به ویژه از دوران مغول به بعد جدایی هایی میانشان صورت گرفته است. شناساندن تاریخ ، فرهنگ و موسیقی ایران و جمهوری تاجیکستان در چهارچوب ایران فرهنگی ، وظیفه ی همه ی پژوهندگان تاریخ و فرهنگ ایران زمین است.
اولین کار خود در تاجیکستان را به همان شکل پیانو دایره که در آلبوم “ییلاق” عرضه شد، انتخاب کردم. انتخاب ساز پیانو از آن رو بود که برای همه ی دوستداران موسیقی چه در داخل و چه در خارج کشور گوش آشنا است. اگر هر ساز دیگری بومی انتخاب می شد ، رنگ موسیقی آن منطقه را به خود می گرفت و نمی توانست پاسخ گوی سلیقه ی موسیقایی همه شنوندگان باشد ، اما پیانو سازی جهانی است و برای همه مردمان دنیا گوش نواز. دایره نیز از سازهای ضربی مهم و اصلی ایران زمین است که هویتی ایرانی به کار می بخشد. علاقه ی وافر من به این ساز سال هاست که مرا به تحقیق و پژوهش و نواختن آن واداشته است.
قطعات این آلبوم را از زمانی که برای اخذ دکاتر در تاجیکستان اقامت داشته ام ، برگزیده ام. طی ۴ سالی که میان تاجیکستان و ایران در رفت و آمد بوده ام ، روزی از فکر انتخاب این قطعات ، غافل نبودم ، از استادان و نوازندگان موسیقی مردمی و از شش مقام موسیقی تاجیکی بهره های فراوان بردم ؛ تا اینکه پس از گذشت چند سال ، نهایتاً کار گزینش آثار ، تمام و مصمم به ضبط مجموعه شدم. هنرمند خوشنام و پیانیست برجسته و معلم دلسوز کنسرواتوار موسیقی تاجیکستان بانو “خاصیت عالم اوا” نوازندگی قطعات را به عهده گرفتند. یکی از قطعات نیز متعلق است به ایشان که آن قطعه و اجرای این مجموعه را برای همبستگی و همدلی با مردم ایران ، به ایرانیان اهدا کرده اند.
قطعات این مجموعه را طوری برگزیده ام که برای مردم تاجیکستان پرخاطره و دلچسب و برای مردم ایران نشاط بخش ، دلنشین و توام با آرامش باشد. این قطعات از آهنگ های مردمی مشهور تاجیکی و همچنین از مشهورترین آهنگسازان آن سرزمین است که تقریباً شکل مردمی یافته اند و برای تاجیکان کاملاً شناخته شده اند و همگان آنها را زمزمه می کنند. آهنگسازانی مانند زیادالله شهیدی و ظفر ناظم و… ، همچنین جالب است اشاره شود به قطعه ی “دل من” که تنها آهنگ ساخته ی ابوالقاسم لاهوتی ، شاعر مردمی ایران است.
دیگر آن که برای دلنشین تر شدن قطعات انتخابی برای هموطنانم تا جایی که به ماهیت آثار صدمه ای وارد نشود ، ریتم برخی از قطعات متناب با مذاق و احساس ایرانیان اندکی تغییر کرده است اما به شهادت استادان تاجیک ، کماکان برای تاجیکان ، همان آثار شنیدنی و خاطره انگیز موسیقی اصیل تاجیکی است. شهریور ۱۳۹۲ »

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

آلبوم های دیگر کیوان پهلوان

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter