نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

مرغ حق

مرغ حق

اثری از :
جواد معروفی

هنرمندان

سید علیرضا میرعلی نقی – منتقد موسیقی : « در این آلبوم ، البته از اجرای قطعه درخشان “مرغ حق” (ساخته موسی معروفی اجرا شده با کلام رهی معیری و صدای غلامحسین بنان) خبری نیست. این عنوان آلبومی است که در آن مجموعه پراکنده ای از تصنیف های قدیمی و فانتزی ها با اجرای جواد معروفی تدارک دیده شده است. این اجراها در سال های ۱۳۵۶-۱۳۵۷ در صفخه گرام در اندازه بزرگ (۳۳دورریز شیار) ، به سفارش کریم چمن آرا ، مدریک شرکت آهنگ روز ، ضبط شده بودند که فرصت نشر نیافتند و حال بعد از سال ها فرصتی فراهم می آوردند برای شنیدن و اندیشیدن ، درباره مسیری که موسیقی ملی ما و پیانوی ایرانی در عصر تجدد طی کرده و به امروز رسیده است»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

فانتزی روی تم شیدا

4:23
82
2

کاروان عشق

8:17
63
3

بلبلان مست اند

6:31
48
4

اصفهان

7:27
41
5

ساقی

6:04
31
6

صورتگر نقاش چین

6:23
49
7

مرغ حق

5:07
82
8

مستانه

7:41
49

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.