نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

قابل توجه کاربرانی که عضویت ویژه خریداری کرده اند و در هنگام دانلود خطای url not valid دریافت میکنند، لطفاً از بخش تماس با ما اطلاع دهید. تاریخ اطلاعیه: 25 خرداد ماه

موسیقی برای پیانو

موسیقی برای پیانو

اثری از :
علیرضا مشایخی

آهنگساز:
علیرضا مشایخی

سبک: کلاسیک

ناشر: ماهور

هنرمندان

ناشر : « طی سال های ۱۳۴۴ تا ۱۳۶۹  ، علیرضا مشایخی ، تجربه ی ده شیوه ی متفاوت در برخورد با موسیقی ایرانی را در کارنامه ی هنری خود ثبت کرده است. وی آگاهانه تصنیف موسیقی ایرانی در محدوده ی گام کروماتیک را سالیان دراز ، به تعویق انداخته بود. سال های دهه هفتاد خورشیدی ، آغاز توجه جدی و پرداختن به مرحله ای جدید از آهنگسازی او بود. نخستین پرسشی که ذهن وی را به خود مشغول داشت ، این بود که اگر آهنگسازان ایران در آغاز سده ی بیستم همگام با بسیاری از آهنگسازان سرزمین هایی که خارج از مرزهای جغرافیایی اروپای مرکزی به موسیقی چند صدایی توجه داشتتد ، به آن می پرداختند ، چه راهی می پیمودند. چنین پرسشی دو پاسخ اساسی را در پی داشت. نخست چگونگی چند صدایی در موسیقی ایرانی و دوم چگونگی گسترش و انبساط این چند صدایی. در بخورد با این نگاه تئوری چند صدایی او بر اساس “بخش اصلی” پی ریزی شد و به این معنا که یکی از بخش های موسیقی ، مرکز اصلی بافت موسیقایی قرار گیرد.
در این شیوه ، چند صدایی از ملودی استخراج می شود ؛ چنین فرایندی متفاوت از محاسبه ی چند صدایی براساس “باس” در موسیقی اروپاست. یکی از مشخصه های مهم چند صدایی ملهم از بخش اصلی ، امکان شکستن شالوده ی ملودی تا محو مرکزیت “تنال” و “مدال” در موسیقی است. مثال خوبی از چنین گسترشی را میتوان در قطعه ی “آن سوی ابرها” بشنوید.
مجموعه “قطعات پنجگانه پیانو” نتیجه ی چنین بسط و گسترشی ملهم از موسیقی مقامی ایران است. قطعات پنج گانه با یک ترانه ی ساده ی کردی در قسمت اول “داستان های کوتاه” آغاز و به مرز موسیقی آتونال می انجامد.
در این آلبوم شما حدود ۶۲ دقیقه موسیقی برای پیانو ، از ساخته های علیرضا مشایخی را خواهید شنید که توسط “فریماه قوام صدری” نوازندگی شده اند.

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

آلبوم های دیگر علیرضا مشایخی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter