نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
نغمه ساز ضربه آغاز

نغمه ساز ضربه آغاز

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: فروردین 1386

ناشر: نشر و پخش جوان

هنرمندان

« اکنون که این اثر در دست شما مخاطب گرامی است ، ذکر چند نکته ضروری می نماید که عرض آن خالی از فایده نیست. این مجموعه طرحی است بر اساس موسیقی ردیفی و اصیل ایرانی که ساختار قطعاتش بر مبنای دامنه ی امکانات دو ساز (تمبک و تار) فراهم آمده است. بخش نخست آن در دستگاه سه گاه است که اجرائی به شیوه ی آشنای گذشته دارد و بخش واپسین آن نیز با آمیزه ایی از الحان موسیقی ملی و محلی در آواز دشتی تدوین گردیده است. قطعه بیان (برگرفته از لحن قدیمی کُریشیم) و قطعه پایان (برداشتی از موسیقی کردی) به صورت چند صدائی طراحی و اجرا شده است. شاید در نظر اول فرم این دو قطعه در طوالی کار مفهومی نامتجانس نسبت به شیوه مالوف در دو نوازی های سنتی را به ذهن شنونده متبادر نماید. لیکن حقیقت آن است که این حرکت به صورتی خود آگاه انجام گرفته تا امکانی ایجاد کند ، اولاً برای دوری جستن از کلیشه های رایج در همنوازی متداول ، ثانیاً بشود قدری از امکانات صوتی یک ساز را به طور همزمان و در مراتب صوتی مختلف نشان داد. »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

سرخوان (سه گاه)

9:03
287
2

برداشت (سه گاه)

6:11
137
3

برشو (سه گاه)

7:42
87
4

زمزمه (سه گاه)

3:34
95
5

اورنگ (دشتی)

7:57
140
6

ترنگ (دشتی)

7:07
116
7

بیان (دشتی)

6:30
90
8

پایان (دشتی)

4:18
83

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.