نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

نوای غربت

نوای غربت

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: بهار 1386

ناشر: مرکز موسیقی حوزه هنری

هنرمندان

رضا مهدوی در رابطه با این آلبوم و رضوی سروستانی می نویسند : « هنرمند فقید ، زنده نام سید نورالدین رضوی سروستانی ، پرورده اقلیم آستان قدس حضرت شاهچراغ ، خواننده خوشنام موسیقی اصیل و آموزگار ردیف آوازی به روایت استاد برومند و به شیوه استاد طاهرزاده ، به همان نسبت به ذات گوهرین هنرش عشق می ورزنید ، به عرض اندام و ظاهر شدن در اجتماع ، بی میل بود ، برای همین ، از او ، نوارهای زیادی منتشر نشده است. در حالی که تاریخ موسیقی معاصر ، او را خواننده ای معلم دیده و مطرح معرفی می کند که در عصر سیطره ابتذال هنر و رواج شیوه های غیرهنری از سوی رسانه های وقت ، پای بندی خود را به روش اصیل آوازخوانی قدما ، اصالت ردیف و رعایت شراف اخلاقی در زندگی و در کارش ، نشان داد. نشر این اثر از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری ، حرکتی کوچک است برای ادای احترام به او که بزرگ و فروتن بود.
در این اجرای زنده که نوای غربت نام گرفته است و مستقیم و ضبط شده از صحنه ، لطف جاری در آواز خواننده ، روانی نغمه ها در آهنگساز ، تنظیم کننده و تک نواز قانون ، جبران افت کیفی صدای موجود را برای کسانی که به کیفیت صدای شیشه ای در ضبط های استودیویی عادت کرده اند ، توجیه پذیر و حتی دلپذیر می سازد. احساس جاری در صدا و آواز زنده یاد رضوی سروستانی که تجسمی از صفات خوب و انسانی بود ، خاطره او را برای همه ما که او را می شناختیم و همه آنها که بعدها و امروز او را خواهند شناخت ، زنده و پردوام خواهد بود. روانش شاد و در روضه رضوان فرستگان خوشخوان محشور باد »
این آلبوم “نوای غربت” نام دارد و اجرای زنده دانشگاه هنر مکزیک در تاریخ آبان ۱۳۷۷ می باشد که در قالب فستیوال بین المللی سرو آنتین اجرا و ضبط شده است. لازم به اشاره است که این آلبوم در واقع آخرین اثر رسمی بر جای مانده از مرحوم نورالدین رضوی سروستانی می باشد.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

آلبوم های دیگر رضوی سروستانی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.