نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “نوایی دیگر” اثر حیدر کاکی

  •   2,020 بازدید
  •   ۲ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز حیدر کاکی
نام آلبوم نوایی دیگر
تعداد ترک 8
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,تلفیقی
حجم 41.4 مگابایت
توضیحات

حیدر کاکی – نوازنده و آهنگساز : « روند ملودیک و ریتمیک و اوزان به کار رفته جهت آهنگسازی این اثر بر اساس موسیقی کهن تنبور و نقاط مشترک بین این موسیقی با دیگر موسیقی ها مانند ردیف دستگاهی و موسیقی هورامی است که به نظر من بیشترین اشتراک را با موسیقی تنبور دارند. ایده تنبور و پیانو از سال ۱۳۸۷ زمانی که با دوست هنرمندن جناب آقای مهدی رفعتی آشنا شدم شروع شد. پس از تمرین ها و تحقیقاتی پیرامون بافت و ریتم های گوناگن و فواصلی که مناسب این نوع موسیقی باشد ، کم کم به نقاط مشترک مورد نظر دست پیدا کردم و “نوایی دیگر” که حاصل تجربه ای جدید از تلفیق ساز تنبور با همراهی پیانو یکی به عنوان آکومپانیمان و دیگری ملودیک تولید شد. »

نوا یاب : « تنبور و پیانو! شاید کمی عجیب به نظر برسد دو ساز که دو تاریخ مجزا از نظر جغرافیایی و فرهنگی را در طول تاریخ تجربه کرده اند و البته تنبور که سازیست با قدمتی بسیار بلند در مشرق زمین که زادگاه بسیاری از هنرهاست. به شخصه اولین بار است که فضای تلفیقی تنبور و پیانو را شنیده ام ، قطعه “هجران” آلبوم زیباست. آثار تلفیقی به شدت به سلیقه افراد بستگی دارد. امیدوارم لذت ببرید»

 

  1. با سلام و تشکر
    هر چند به شخصه اعتقادی به تلفیق تنبور با سازهایی تقریبا غربی ندارم و تنبور با اصالت اصلی آن قبول دارم اما کاری ست جدید و سعی در ایجاد موسیقی تازه.
    ممنون از شما