نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

پنجره ای بسوی آفتاب

پنجره ای بسوی آفتاب

اثری از :
حمید متبسم

آهنگساز:
حمید متبسم

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: فروردین 1389

ناشر: نقطه تعریف

هنرمندان

** نکته : آلبوم “پنجره بسوی آفتاب” به نام دیگری در خارج از کشور منتشر شده است. به نام Persian Azeri Project • From Shiraz To Baku .

حمید متبسم : « در نوشته ها آمده است که از دیر باز و در دوران شکوفایی تمدن پارسی ، خنیاگران چیره دست و توانای فرنگ ها و تمدن های دیرزی ، مانند هندیان،به ایران زمین خوانده می شدند که به تبادل هنر خویش با همتای ایرانی شان بپردازند و مردم سرزمین ما را نیز از افسون نغمه های آن دیار مسرور کنند. این گونه است که در گوشه گوشه ردیف رسمی موسیقی امروز نا سرودهایی متاثر از این تبادل فرهنگ برجاس که گوشه های “راک” ، “راک هندی” و “کشمیر” از آن دست اند.
تبادل هنر الزاماً معنی تلفیق نمیدهد ، لیکن این گونه تاثیر گذاری ها نتیجه مردم اندیشی و دورپنداری صاحبان قدرت آن زمان و هم کوچ ناگزیر مردمان از دیاری به دیار دگر بوده ، خود موسیقی تلفیقی نابی را موجب شده است که نتیجه همزیستی درپا و طبیعی مردمان با یکدیگر است. آیین و هنر ، قومی است نه کشوری ، و فراسوی مرزهای دست ساز انسان امروز زیست میکند. و سرزمین بسیار فراگیر تر از خط کشی های مصلحتی ست. هم از این روست که اروپاییان به ده ها زبان گوناگون گفتگو میکنند ، ولی زبان موسیقائی شان مشترک است و از این روست که نغمه های بسیاری در موسیقی نواحی ایران و کشورهای همسایه به یک گونه اند.
“پنجره ای بسوی آفتاب” نیز نمیتواند دعوی موسیقی تلفیقی داشته باشد. که دیدار خویشاوندان نزدیک است و زبانی ست مشترک ، ارمغانی است مه از نگارنده و امامیار و پژمان ، بلکه از سرزمین مشترک مادریمان… زمستان ۱۳۸۹»

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter