نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “پنجره ای به سوی آفتاب” اثر حمید متبسم

  •   2,100 بازدید
  •   ۲ دیدگاه

دانلود آلبوم “پنجره ای به سوی آفتاب” اثر حمید متبسم و پژمان حدادی و امام یار حسنف با کیفیت ۱۹۲

Download “Panjareye Be Soye Aftab” By Hamid Motebasem – Direct Link

دانلود آلبوم پنجره ای به سوی آفتاب حمید متبسم

حمید متبسم : « در نوشته ها آمده است که از دیر باز و در دوران شکوفایی تمدن پارسی ، خنیاگران چیره دست و توانای فرنگ ها و تمدن های دیرزی ، مانند هندیان،به ایران زمین خوانده می شدند که به تبادل هنر خویش با همتای ایرانی شان بپردازند و مردم سرزمین ما را نیز از افسون نغمه های آن دیار مسرور کنند. این گونه است که در گوشه گوشه ردیف رسمی موسیقی امروز نا سرودهایی متاثر از این تبادل فرهنگ برجاس که گوشه های “راک” ، “راک هندی” و “کشمیر” از آن دست اند.

تبادل هنر الزاماً معنی تلفیق نمیدهد ، لیکن این گونه تاثیر گذاری ها نتیجه مردم اندیشی و دورپنداری صاحبان قدرت آن زمان و هم کوچ ناگزیر مردمان از دیاری به دیار دگر بوده ، خود موسیقی تلفیقی نابی را موجب شده است که نتیجه همزیستی درپا و طبیعی مردمان با یکدیگر است. آیین و هنر ، قومی است نه کشوری ، و فراسوی مرزهای دست ساز انسان امروز زیست میکند. و سرزمین بسیار فراگیر تر از خط کشی های مصلحتی ست. هم از این روست که اروپاییان به ده ها زبان گوناگون گفتگو میکنند ، ولی زبان موسیقائی شان مشترک است و از این روست که نغمه های بسیاری در موسیقی نواحی ایران و کشورهای همسایه به یک گونه اند.

“پنجره ای بسوی آفتاب” نیز نمیتواند دعوی موسیقی تلفیقی داشته باشد. که دیدار خویشاوندان نزدیک است و زبانی ست مشترک ، ارمغانی است مه از نگارنده و امامیار و پژمان ، بلکه از سرزمین مشترک مادریمان… زمستان ۱۳۸۹»

** نکته : آلبوم “پنجره بسوی آفتاب” به نام دیگری از اروپا منتشر شده است. به نام Persian Azeri Project • From Shiraz To Baku .


دانلود آهنگ جدیددانلود کل آلبوم “پنجره ای به سوی آفتاب” + تمام کاورهای آلبوم در یک فایل ZIP با کیفیت ۱۹۲

۰۱- Daramad Mahour

۰۲- Neyshabourak – Ghesmat 1

۰۳- Neyshabourak – Ghesmat 2

۰۴- Reng Chahargah

۰۵- Mehrvarzan – Chahargah

۰۶- Tazad

۰۷- Ghaytaghi

 

  1. چرا انقدر متن نویسی هاتون گنگه؟!!!یکم با زبان ساده تر متن بنویسید ما که از متن ها چیزی نمیفهمیم نه که بی سواد باشیم ولی خیلی متنا گنگه!!

    • سلام. حق با شماست. اکثر متن هایی که داخل صفحه آلبوم نوشته می شود مربوط به نوشته های درون جلد آلبوم هاست که به قلم آهنگسازان و یا ناشران نوشته شده است و ارتباطی به نوا یاب ندارد.