نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

رنگینه

رنگینه

اثری از :
گروه ضربانگ

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1382

ناشر: ماهور

هنرمندان

« رنگینه به صورت زنده در جریان کنسرتی در شهر مونیخ ضبط شده است. رنگینه که حاصل یک دوره ی تمرین دو روزه ی فشرده است ، هنرمندانی از نقاط مختلف جهان را به یکدیگر نزدیک ساخته است. هریک از اعضا بینش و ویرتوئوزیته ی خود را بر سر سازهایی چون سنتور ، تنبک ، دف ، ضرب زورخانه ، دمام ، پانداریک ، تاس ، نقاره و… نشان داده است. گروه ضربانگ با تلفیق این سازها که منشا فرهنگی مختلفی نسبت به یکدیگر دارند ، چشم انداز صوتی ای ترسیم می کند که نو و در عین حال وفادار به جوهر و خاستگاه تک تک سازها است. صدای نو و بی سابقه ی ضربانگ حاضل استفاده از تحریر ، ملودی و جلوه های گوناگون صوتی در زمینه ی سازهای کوبه ای است. رپرتوار گروه متشکل از قطعات ساخته شده و بداهه نوازی های ساختاری است که همگی از یک سو خصلتی دینامیک ، تعمقی و درون نگر و از سوی دیگر ماهیتی خلسه وار و فرارونده دارند و ملهم از ریتم های موسیقی عرفانی و کهن ایرانی هستند که سازهای کوبشی و به ویژه دف در آن نقش محوری ایفا می کند و به کار ارتقای سطح آگاهی و هشیاری نوازنده و شنونده می آید.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

شادیانه

22:17
199
2

مقدمه

6:23
55
3

آن کیست؟

6:34
52
4

هرکسی کسی دارد

6:24
130
5

آفرینش

3:31
52
6

زرد ملیجه

3:22
60
7

مهتابی

4:44
34
8

ضرب و نغمه

3:54
55
9

همیاری

4:35
27
10

رنگینه

4:34
37

آلبوم های دیگر گروه ضربانگ

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.