نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

ری تا روم

ری تا روم

سبک: سنتی

تاریخ انتشار: بهمن 1392

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

«”ری تا روم” حاصل امتزاج دلچسبی از کیفیات ِ گاه همسان خالق و مخاطب ِ هنربودن است ، ترکیبی از تالیف و گردآوری که در آثار موسیقی دانان ایرانی نمونه ایی مشابه آن را – لااقل – من سراغ ندارم. موضوع را شاید بتوان به این شکل خلاصه کرد: مولف – گردآور ِ این مجموعه می کوشد لذتی که از تجربه ی جهان های صوتی گوناگون – و حتی نامتجانس – نصیبش شده با مخاطبش تقسیم کند. چنین لذتی که حاصل برخورد او با موسیقی های گوناگون حوزه اسلامی و تا حد امکان و علاقه ، تجربه کردن ِ آنهاست ، به اشکال متنوعی نمود می یابد: نایب محمدی ، جایی به ساخت ِ اثری کامل – متنبی بر ذائقه ی شخصی خود – دست می زند (قطعه ی تهران) ، جای دیگر بر اساس و با الهام قطعه ای که ضبط یا انتخاب کرده ، پیش یا پی آمدی خلق می کند (قطعات ری ، دمشق ، اندلس) و گاه متواضعانه ، تنها به همنوازی در اثری که از آن لذت برده می پردازد (قطعه روم) ؛ تا مخاطب را از حظی شنیداری که از آن قطعه خاص نصیبش شده محروم نکند.
مجموعه علیرغم تنوع بنیادین قطعات ، بر مهم ترین مدیم موسیقایی بشر (آواز) و التذاذ از رنگارنگی و کثرت شیوه ها و فنون آوازی در گستره جغرافیایی خاورمیانه تا مغرب عربی متمرکز است. چنین تمرکزی موجب شده ، صرف نظر از قضاوت های سلیقه ای ، آوازهای اجرا – و در یک مورد انتخاب – شده برای این مجموعه از کیفیت محتوایی و اجرایی قابل توجهی برخوردار باشند ؛ این آوازها ، اگرنه بهترین ، که از بهترین نمونه های سبک خویشند.»

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

تهران

15:03
20
2

ری

11:44
12
3

دمشق

12:18
13
4

پیشروی هزام

3:57
9
5

تقسیم عود، کمانچه و آواز

3:17
13
6

شرقی (شرکی)

5:06
9
7

اندلس

8:43
9

آلبوم های دیگر سعید نایب محمدی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter