نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
سنتور و تنبک 2

سنتور و تنبک 2

اثری از :
فرامرز پایور

هنرمندان

آروین صداقت کیش : « برای کسانی که امروز ، تقریباً چهار دهه پس از ضبط این اجرا به آن گوش می دهند ، شاید باتوجه به انتشار نغمه نگاری قطعات فرامرز پایور تجربه ی جالبی باشد که بخواهند روند تغییرات این قطعات را از اجراهای اولیه تا زمان تثبیت شدن بر کاغذ دنبال کنند. این بعد آموزشی یک اثر اجرایی است. اجرای کسی که به وجود آورنده ی یک مکتب آموزشی نیز هست. بعد آموزشی که از یک سو به آهنگسازان می آموزاند چگونه در طول یک زمان طولانی به اصلاح و ویرایش اثر خود بپردازند تا شکل نهایی خود را بیابد و نیز به نوازندگان می آموزاند چگونه نوازنده ی خلاق هنرمند می تواند از دایره ی استخوان بندی اثر نقش بسته بر کاغذ فراتر رود و هنگام جان دادن به یک اثر صوتی ، هنرمندمانه و ظریف کارانه آن را به اجرای منحصر به فرد بدل سازد. چننا که در ضبط حاضر فرامرز پایور با قطعه ی کرشمه کرده است… فرامرز پایور در سال های ضبط این مجموعه (اواخر دهه ۱۳۴۰ و اوایل ۱۳۵۰ شمسی) در اوج خلاقیت بود و از همین رو این مجموعه اجراها را میتوان نماینده ی روش وی در اجرای قطعاتش دانست…. همنوازی حسین تهرانی نیز در این اجرا کیفیتی مشابه دارد. هرچند در دوره ی مورد بحث معدود اجرایی وجود داشته است که بخش نوازندگی تمبک برای آن نوشته شده باشد اما در بعضی موارد که همکاری تهرانی-پایور یکی از بهترین مثال های آن است ، تمرینتان مداوم و دنبال دار دو نوازنده نقشی مانند “از پیش نوشتن و “از پیش ساختن” می یابد. همه ی اینها روی هم باعث شده است این اجرا فضای آزادتری را نسبت به اجراهای دیگر حسین تهرانی و فرامرز پایور یا حتی اجراهای بعدی فرامرز پایور به تنهایی و با دیگران را تداعی کند. شنیدن اجرای آزاد کسانی که در دوره ی مورد بحث یکی از تریبون های رسمی موسیقی ایرانی به حساب می آمدند ، تجربه ای است که بی دستگاه ضبط و ساز و کار انتشار ، فرصت آن برای همگان میسر نمی بود. شهریور ۱۳۹۰ »

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.