نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
صدای طهرون قدیم 1

صدای طهرون قدیم 1

اثری از :
مرتضی احمدی

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: پاییز 1389

ناشر: آوا خورشید

هنرمندان

در رابطه با موسیقی روحوضی متن زیر را که از وبسایت دهلچی برداشت شده مطالعه بفرمایید :

در دوره‌ی قاجار و بعد از آن تئاتر و موسیقی طربناک ی در ایران باب شد، که فارغ از مسائل و مشکلات روزمره عامه‌ی مردم در فضایی از جشن و سرور با ترکیبی از نمایش و رقص و موسیقی برگزار می‌شد. این نوع مراسم در ابتدا منحصر به خانواده اشراف و بزرگان بود، ولی به مرور به زندگی مردم عادی راه پیدا کرد. اما از آنجایی که عموما اجرای اینگونه مراسم، توسط گروه نوازندگان و بازیگران، نیازمند فضای بزرگی (همچون صحنه نمایش) بود، در درون خانه‌ی مردم عادی قابل اجرا نبود. لکن چاره‌ای برای آن اندیشیده شد: بر روی حوض خانه تخته‌های چوب و روی تخته‌ها فرش می‌انداختند و در عمل، حوض خانه را بدل به صحنه نمایش می‌کردند و همینجا بود که واژه‌ی تخت حوضی و روحوضی آفریده شد. مراسم تخت حوضی با رونق گرفتن رادیو، سینما و تلویزیون بصورت تدریجی از میان رفت و اثر کمتری از آن یافت می‌شد تا آنجا که از سال ۱۳۱۷ به بعد تعدادی از نوازندگان و بازیگران مشهور به بازسازی مراسم روحوضی پرداختند و بعدها موسیقی و تئاترهایی با همان مضامین نمایش‌های روحوضی در رادیو نیز اجرا شد.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

گله از چرخ ستمگر بکنم یا نکنم

2:43
193
2

توپ خونه

2:54
92
3

دل بده

3:06
68
4

می میرم و مردم

1:29
53
5

کلنگ

1:30
49
6

از هند اومدم

2:27
64
7

زن میگیرم

2:46
85
8

دلگیر نمیشم

2:50
37
9

هوو

2:04
51
10

گندم و کی میخوره

4:24
53
11

آی کم مک

4:02
45
12

حمومی

2:28
64
13

درباره این اثر

2:54
33

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.