نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

قابل توجه کاربرانی که عضویت ویژه خریداری کرده اند و در هنگام دانلود خطای url not valid دریافت میکنند، لطفاً از بخش تماس با ما اطلاع دهید. تاریخ اطلاعیه: 25 خرداد ماه

شبی با خورشید (شرق اندوه 2)

شبی با خورشید (شرق اندوه 2)

اثری از :
کیوان ساکت

آهنگساز:
کیوان ساکت

سبک: تلفیقی

هنرمندان

«شبی با خورشید» یا «شرق اندوه ۲» نام آلبومی به آهنگسازی «کیوان ساکت» با همکاری «امید نیک‌ بین» است که در  ۱۹ شهریورماه سال ۱۳۸۴ منتشر شد. جلد آلبوم نقاشی آبرنگی از مجموعه «ریشه در خاک» اثر «امیرهوشنگ اردلان» است. «شبی با خورشید» از كارهای زیبای «کیوان ساکت» و مبتنی بر «موسیقی دستگاهی ایران» است، تفاوت در اینجاست كه در این آلبوم «کیوان ساکت» قطعات ایرانی را برای «تار» و «پیانو» تنظیم كرده و فضایی دل‌انگیز و چندصدایی خلق نموده است. قطعات این آلبوم با «تار» دست‌ ساخته‌ی «مجید آیتی» نواخته شده است. وی دانش آموخته‌ی مکتب سازسازی استاد «ابراهیم قنبری‌مهر» می‌باشد.
کیوان ساکت : «موسیقی ملی ایران در ذهن و اندیشه من دارای چنان جایگاه و مرتبتی بلند است که همواره با خود اندیشیده‌ام اجرای آن باید با شکوه و عظمتی شایسته فرهنگ دیرپای ایران زمین توامان باشد، شکوه و عظمتی که چند هزار سال فرهنگ و ادب ایرانی را به همراه خود دارد و همت و نبوغ و تلاش بزرگانی چون «فردوسی»، «سعدی»، «حافظ»، «مولانا» و... اجازه نداده‌اند که تاخت و تازهای اقوام بیگانه بنای عظیم آن را متزلزل کند.
بنا کردم از نظم کاخی بلند ... که از باد و باران نیابد گزند
به گمان من موسیقی از هر نوع که باشد چه نشاط‌انگیز، چه غم‌ناک و چه آن نوع موسیقی که شخص را به دریای تفکر درون فرو می‌برد، باید به نوعی بیانگر این شکوه و غرور ملی باشد و همسویی با این تفکر است که ما را از «شرق اندوه» به «شبی با خورشید» هدایت می‌کند. در اثر اخیر کوشیده ایم که جلوه‌های موسیقی ملی ایران را با نگاهی امروزین فراروی علاقه‌مندان و تشنگان این هنر ناب قرار دهیم و در این راستا گدارهای ظریف و پر رمز و راز احساس و اندیشه‌ی هنر «ایرانی-شرقی» را با «تار» این ساز ملی که در «شبی با خورشید» با سازهای جهانی همراهی شده است بیان کنیم. آنچه مایلم از نظر پنهان نماند اینکه تمام آوازهای این مجموعه (تکنوازی‌ها یا دونوازی‌های بدون ریتم) و اغلب آهنگ‌ها، یا بر اساس کلام بزرگان شعر و ادب این کهن‌ بوم و بر ساخته شده است و یا با الهام از آنها. در خاتمه از دوست هنرمندم آقای «امید نیک بین» که بدون همراهی ایشان این اثر مجال انتشار نمی‌یافت و نیز از دوست بزرگوارم جناب آقای مهندس «امیرهوشنگ اردلان» که با راهنمایی‌های ارزنده‌شان همواره مشوق من بوده‌اند صمیمانه تشکر می‌کنم». «کیوان ساکت، تابستان 84»

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

آلبوم های دیگر کیوان ساکت

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter