نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
شارو

شارو

اثری از :
زکریا یوسفی

هنرمندان

مجموعه ی حاضر دل نواهای دو تن از استادان بزرگ منطقه ی هورامان است که پس از گذشت حدود نیم قرن کماکان چون اختری تابناک بر تارک موسیقی منطقه می درخشد و شاید تا سال ها بدیلی از آنان در این موسیق ظهور نکند. مومستا عثمان هورامی استاد بی نظیر تمام دوران تاریخ موسیقی هورامان و ماموستان محمدحسین کمنه ای استاد برجسته و خوش نوا، مرغان هزار دستان این اثرند. 

موسیقی هورامان موسیقی ای است بکر، به قدمت تاریخ مردم کرد و قوم ماد، و باتوجه به صعب العبور بودن منطقه و عدم دسترسی به وسایل ارتباط جمعی و نیز عشق وافر مردم به فرهنگ خودی، کمتر از هر موسیقی دیگری از اصالت خویش دور گشته و می توان ادعا کرد که تقریباً دست خورده باقی مانده است. نواهای کهنی چون : سیاچه مانه،ده ره یانه، هوره، چه مه ری، سوز، سیخانه و... و مقامات کهن تنبور همگی ریشه در موسیقی این بخش از کردستان و ایران بزرگ دارند. موسیقی خانقاه های قدریه و نقشبندیه نیز از موسیقی هایی است که پس از ظهور اسلام و متاثر از موسیقی منطقه به موسیقی فوق اضفه شده است. 

موسیقی هورامان بیشتر یک موسیقی آواز است، لذا همراهی بعضی از سازها مانند دف، شمشال و تنبور تا جایی که به اصل مطلب صدمه وارد نسازد نمودی گذرا داشته اند. البته تنوع ریتم در این ناحیه شگفت انگیز است و انواع ریتم های لنگ، ترکیبی و ساده در ملودی ها کاربردی روشن دارند. در این اثر سعی گردیده باتوجه غنای ریتمیک ملودی ها، از انواع سازهای کوبه ای کردستان برای نمایاندن بیشتر و بهتر وزن استفاده شود. زکریا یوسفی خرداد 1392 تهران

عثمان هورامی در سال 1314 در روستای کیمنه از توابع اورامان تخت و در خانواده ای هنرپرور به دنیا آمد. از وی تاکنون صدها ترانه ضبط شده و بارها در جشنواره های داخلی و خارجی تجلیل شده است. عثمان هورامی در مدت فعالیت هنری خود توانسته خدماتی شایان به هنر موسیقی کرد به ویژه گویش هورامی کند و به همین دلیل در میان مردم مناطق کردنشین از احترام و جایگاه ویژه ای برخوردار است. 

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

تاق و ته نیا

3:44
87
2

سه رسین

4:30
36
3

هه واران

5:31
29
4

سه وزه

4:12
22
5

خاوه ر

4:36
13
6

داخی دوری

4:24
13
7

به له نجه

4:59
15
8

نازار گیان

6:30
25
9

قاسم خان

6:39
57

آلبوم های دیگر زکریا یوسفی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.