نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

سیراف
هنرمندان

اثر حاضر راوی تلاقی فرهنگ های گوناگونی است که به نوعی گذشته ی موسیقایی این اقلیم را توصیف می کند. آوای دریانوردان و نغمه های ساحل نشینان را در هیاهوی موسیقی امروز در آمیخته و با بهره جویی از ملودی ها و عناصر بومی، آمیزه ای از سنت و مدرنیته را در زندگی مردمان می نمایاند. سیراف نقطه ی آغازی است برای فصل دیگر؛ تا نقش خود را در جهانی شدن موسیقی جنوب ایفا کنیم.

نوازندگان : 
بابک شهرکی : ویلن / ویلن آلتو – کمانچه / پیانو ادوات الکترونیک
حبیب مفتاح بوشهری : پرکاشن
مهدی شریفیان : عود
دارا دارایی : گیتاس باس
اسماعیل بختیاری آزاد : تمپو ، دهل و پیپه
حسین سنگ سر : دمام اشکون
بهنام شهرکی : درامز
علی اخلاقی : بوق شاخی مارپیچ
علی حیدری : بوق شاخی مارپیچ
محسن شریفیان : نی انبان – نی جفتی و فلوت
همخوانان : آساره آستاراکی ، بابک شهرکی ، حبیب مفتاح بوشهری ، حسن پوربهی ، فضل الله شهرکی و لیانا شریفیان

بندر سیراف یکی از یادگارهای گرانبهای دوران درخششو اوج تجارت دریایی ایران به شمار می رود. سیراف شناسنامه ی تاریخ دریانوردی ایران و معرف بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی سرمزین ماست. حیات اقتصادی و اجتماعی این بندر مهم و مشهور بیانگر تمدنی درخشان و پویاست که از دوره ی ساسانی تا چند قرن بعد از اسلام تداوم داشته است. در فاصله قرن هشتم تا دوازدهم میلادی بندر باستانی و تاریخی سیراف یکی از بزرگترین و باشکوه ترین بنادر ایرانی و اسلامی در سرتاسر حوزه خلیج فارس به شمار می رفت. دریانوردان و بازرگانان سیرافی نه تنها با کلیه بنادر آباد و پر رونق خلیج فارس بلکه با هندوستان، چین و شرق آفریقا نیز در تجارت مستقیم و مستمر بودند. سیراف سرانجام در زلزله ی هولناکی که در نیمه دوم قرن چهارم هجری رخ داد به کلی ویران گردید. اکنون از آن همه شکوه تنها ستون های نیمه فرو ریخته، دیوارهای شکسته و قبرهای متروک باقی مانده است. ویرانه هایی که هنوز زیبا و چشم نواز هستند و بیانگر رونق افسانه ای این شهر در روزگاری دور می باشند.

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

تش باد

3:55
73
2

خاک خورشید

3:59
40
3

فانوس

3:50
24
4

دریایی

3:52
19
5

ماهی فروش

5:10
32
6

سیراف

5:24
31
7

جزیره

3:54
19
8

لیوا

4:49
20
9

گفتگو

4:01
15
10

پریزاد

4:40
17
11

سی تو

4:24
22

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter