نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
سیراف
هنرمندان

اثر حاضر راوی تلاقی فرهنگ های گوناگونی است که به نوعی گذشته ی موسیقایی این اقلیم را توصیف می کند. آوای دریانوردان و نغمه های ساحل نشینان را در هیاهوی موسیقی امروز در آمیخته و با بهره جویی از ملودی ها و عناصر بومی، آمیزه ای از سنت و مدرنیته را در زندگی مردمان می نمایاند. سیراف نقطه ی آغازی است برای فصل دیگر؛ تا نقش خود را در جهانی شدن موسیقی جنوب ایفا کنیم.

نوازندگان : 
بابک شهرکی : ویلن / ویلن آلتو – کمانچه / پیانو ادوات الکترونیک
حبیب مفتاح بوشهری : پرکاشن
مهدی شریفیان : عود
دارا دارایی : گیتاس باس
اسماعیل بختیاری آزاد : تمپو ، دهل و پیپه
حسین سنگ سر : دمام اشکون
بهنام شهرکی : درامز
علی اخلاقی : بوق شاخی مارپیچ
علی حیدری : بوق شاخی مارپیچ
محسن شریفیان : نی انبان – نی جفتی و فلوت
همخوانان : آساره آستاراکی ، بابک شهرکی ، حبیب مفتاح بوشهری ، حسن پوربهی ، فضل الله شهرکی و لیانا شریفیان

بندر سیراف یکی از یادگارهای گرانبهای دوران درخششو اوج تجارت دریایی ایران به شمار می رود. سیراف شناسنامه ی تاریخ دریانوردی ایران و معرف بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی سرمزین ماست. حیات اقتصادی و اجتماعی این بندر مهم و مشهور بیانگر تمدنی درخشان و پویاست که از دوره ی ساسانی تا چند قرن بعد از اسلام تداوم داشته است. در فاصله قرن هشتم تا دوازدهم میلادی بندر باستانی و تاریخی سیراف یکی از بزرگترین و باشکوه ترین بنادر ایرانی و اسلامی در سرتاسر حوزه خلیج فارس به شمار می رفت. دریانوردان و بازرگانان سیرافی نه تنها با کلیه بنادر آباد و پر رونق خلیج فارس بلکه با هندوستان، چین و شرق آفریقا نیز در تجارت مستقیم و مستمر بودند. سیراف سرانجام در زلزله ی هولناکی که در نیمه دوم قرن چهارم هجری رخ داد به کلی ویران گردید. اکنون از آن همه شکوه تنها ستون های نیمه فرو ریخته، دیوارهای شکسته و قبرهای متروک باقی مانده است. ویرانه هایی که هنوز زیبا و چشم نواز هستند و بیانگر رونق افسانه ای این شهر در روزگاری دور می باشند.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

تش باد

3:55
153
2

خاک خورشید

3:59
81
3

فانوس

3:50
52
4

دریایی

3:52
44
5

ماهی فروش

5:10
63
6

سیراف

5:24
61
7

جزیره

3:54
32
8

لیوا

4:49
36
9

گفتگو

4:01
35
10

پریزاد

4:40
39
11

سی تو

4:24
49

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.