نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “سرودهای آذربایجان” اثر حسین علیزاده

  •   4,364 بازدید
  •   ۴ دیدگاه
خواننده نصرالله ناصح پور
آهنگساز حسین علیزاده
نام آلبوم سرودهای آذربایجان
تعداد ترک 11
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,محلی آذربایجانی
حجم 49.8 مگابایت
توضیحات

دانلود آلبوم سرودهای آذربایجان حسین علیزاده

“سرودهای آذربایجان” نام یکی از آلبوم های کمتر شنیده شده و کمتر شناخته شده استاد حسین علیزاده با صدای استاد نصرالله ناصح پور است. این آلبوم که با زبان آذری و همچنین سازهای آذری نظیر تار آذری و سازهای عاشقی اجرا شده است ، بسیار زیبا و دلنشین است. تصنیف “سن سیز” که اخیراً توسط محمد معتمدی در تور کنسرت های حسین علیزاده خوانده شده بود نیز در این آلبوم توسط نصرالله ناصح پور خوانده می شود.

پیمان ناصح پور فرزند استاد ناصح پور در رابطه با این آلبوم می نویسد :

شاید بسیاری ندانند که خواننده ی نوار “سرودهای آذربایجان” ساخته “حسین علیزاده” کیست. دلیل آن هم این است که وقتی این اثر در فروردین ۱۳۶۰ توسط کانون فرهنگی هنری چاووش تولید و وارد بازار شد، به دلیل پاره ای مشکلات، روی نوار عبارت “خواننده ناصری” نوشته شد. ولی در حقیقت خواننده ی این موسیقی زیبای آذری کسی نبود به جز “نصرالله ناصح پور”. این اثر درست شش ماه پس از حمله ی عراق به ایران در آمد و هدف آن دعوت از ایرانی ها جهت اتحاد در برابر دشمن بود آنجا که ناصح پور خواند: “آذری لر، تورکمن لر، فارس لار، کورد لر، عرب لر یوخدور آمان دشمن اطمینان” (یعنی آذری ها، ترکمن ها، فارس ها، کرد ها، عرب ها امانی نیست و به دشمن اطمینانی نیست).

نوازندگان این اثر علاوه بر بسیاری از عضوهای گروه های شیدا و عارف که در چاووش آن زمان جمع شده بودند عبارتند از: اسکندر موسی پور (استاد پیشکسوت تار آذری) و عاشیق امران حیدری (نوازنده ی مشهور ساز عاشیق ها). شاعر شعرهای زیبای این اثر، شاعر معروف و بزرگ آذربایجان ایران “مظفر درفشی” است.

از مشخصه های مهم این نوار این است که با آنکه برخی ناصح پور را خواننده ای “بم خوان” معرفی می کنند، زیرا از صدای بم بسیاری قوی ای برخوردار است، در این نوار صدای زیر و بالای خود را به خوبی نشان می دهد.