نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
سمفونی حماسه خرمشهر

سمفونی حماسه خرمشهر

اثری از :
مجید انتظامی

سبک: ارکسترال

تاریخ انتشار: 1391

ناشر: بنیاد حفظ و نشر

هنرمندان

موسیقی حماسه ی خرمشهر دارای چند موومان است. در آغاز موومان اول ، ویلن ها و ساز هورن به آرامی و به همراه آکوردهای ساده به بیان آرامش موجود در گستره ی شهر می پردازد و با برخاستن نوای ترومپت و تیمپانی آرامش از شهر گریخته و جای خود را به هراس و اضظراب می سپارد. رفته رفته به وسیله ترمبون ها ، زهی ها و در انتها هورن ها این نوا اوج می گیرد تا انجا که هجوم بیگانگان به شهر در آن حس می شود. سازهای زهی و چوبی به وسیله کروماتیک هایی که اجرا می کنند راویان این حمله اند و سازهای مسی و کوبه ایی به بیان خشونت بی حد و حصری که بر خرمشهر رفته است می پردازند. در این قسمت از هارمونی های نسبتاً پیچیده تری استفاده شده است. آکوردهای دی سونانس به همراهی کروماتیک های زهی و سازهای کوبه ایی خشونت مذکور را به اوج می رسانند و در پایان نخستین موومان به ضربه گانگ خرمشهر اشغال می شود.
نوای آرام باس ها آغازگر دومین موومان این قطعه هستند. سپس ویلن ها به همراهی ناله ی خوانندگان کر از کوچ مرد آواره و دردمند می گویند. از خاطرات عزیزان از دست رفته و دوری از خانه و کاشانه و آوارگی از شهر. ناله ی کر به همراه ابوا حاکی از بی گناهی و درماندگی مردم شهر است و آکوردها کم کم خبر از خاموشی شهر و ویرانه های خون آلود و پردود آن می دهند.
در انتهای این قسمت باس ها و تیمپانی و ضربه های کوتاه ارکستر نوید زندگی و خروش می دهند. مردم برخاسته اند،سازهای ضربه ای جنوب با سنج و با ریتمی شاد با همراهی سازهای کوبه ایی و زهی نوید دستیبای مجدد به خرمشهر را سر می دهند. مردم خود را آماده ی دفاع می سازند به امید آزادی خرمشهر. در این نوید ملودی ویلن ها و ضربات سازهای مسی همنوا فریاد میکنند. با سکوت سازهای ضربه ایی و مسی ، کنترباس و ویلنس و آلتو به بیان ترس و خفقان دشمن می پردازند و این وهم رفته رفته اوج می یابد تا این که شیپور حمله ی ایرانیان به صدا در می آید و در پی آن ترومپت و هورن ها و در انتها تومبون و توبا نوای حمله می آورند.
کر نیز در ابتدا به صورت باس و سپس تنور وبعد آلتو و سوپرانو با آکوردهای مقطع اراده ی مردم را در بازپس گرفتن شهر تداعی میکنند.
صف آرایی نیروهای خود به وسیله ی سازهای مسی و چوبی بیان می شود. حمله ی دفاعی آغاز می شود. سازهای ضربه ای ترمبون ها و باس ها سخن از چگونگی حمله می رانند و صدای تمپت ها و هورن ها فضای موسیقی را جان می بخشد. آکوردهای مطبوع این قسمت به نوعی به کار گرفته شده اند که برای شنونده قابل درک باشد.
خط های کنتراپون با اجرای سازهای زهی و مسی و قابلیت های سازهای چوبی بازپس گرفتن خرمشهر را ندا می دهند. در این بخش همراهی صدای تانک ها و شلیک مسلسل ها با موسیقی حاکیت این نبرد سرنوشت ساز را در خود دارد و در انتهای موومان پایانی ، فانفار پیروزی به وسیله ی سازهای مسی اجرا می شود و صدای دف شادی این پیروزی را به اوج می رساند که خرمشهر آزاد شد.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

سمفونی حماسه خرمشهر 1

28:06
230
2

سمفونی حماسه خرمشهر 1

28:31
63

آلبوم های دیگر مجید انتظامی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.