نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “سمفونی حماسه خرمشهر” اثر مجید انتظامی

  •   4,376 بازدید
  •   بدون دیدگاه

دانلود آلبوم “سمفونی حماسه خرمشهر” اثر مجید انتظامی با ۲ کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰

Download “Symphony Hemase Khoramshahr” By Majid Entezami – Direct Link

دانلود آلبوم سمفونی حماسه خرمشهر

موسیقی حماسه ی خرمشهر ف دارای چند موومان است. در آغاز موومان اول ، ویلن ها و ساز خورن به آرامی و به همراه آکوردهای ساده به بیان آرامش موجود در گستره ی شهر می پردازد و با برخاستن نوای ترومپت و تیمپانی آرامش از شهر گریخته و جای خود را به هراس و اضظراب می سپارد. رفته رفته به وسیله ترمبون ها ، زهی ها و در انتها هورن ها این نوا اوج می گیرد تا انجا که هجوم بیگانگان به شهر در آن حس می شود. سازهای زهی و چوبی به وسیله کروماتیک هایی که اجرا می کنند راویان این حمله اند و سازهای مسی و کوبه ایی به بیان خشونت بی حد و حصری که بر خرمشهر رفته است می پردازند. در این قسمت از هارمونی های نسبتاً پیچیده تری استفاده شده است. آکوردهای دی سونانس به همراهی کروماتیک های زهی و سازهای کوبه ایی خشونت مذکور را به اوج می رسانند و در پایان نخستین موومان به ضربه گانگ خرمشهر اشغال می شود.

نوای آرام باس ها آغازگر دومین موومان این قطعه هستند. سپس ویلن ها به همراهی ناله ی خوانندگان کر از کوچ مرد آواره و دردمند می گویند. از خاطرات عزیزان از دست رفته و دوری از خانه و کاشانه و آوارگی از شهر. ناله ی کر به همراه ابوا حاکی از بی گناهی و درماندگی مردم شهر است و آکوردها کم کم خبر از خاموشی شهر و ویرانه های خون آلود و پردود آن می دهند.

در انتهای این قسمت باس ها و تیمپانی و ضربه های کوتاه ارکستر نوید زندگی و خروش می دهند. مردم برخاسته اند،سازهای ضربه ای جنوب با سنج و با ریتمی شاد با همراهی سازهای کوبه ایی و زهی نوید دستیبای مجدد به خرمشهر را سر می دهند. مردم خود را آماده ی دفاع می سازند به امید آزادی خرمشهر. در این نوید ملودی ویلن ها و ضربات سازهای مسی همنوا فریاد میکنند. با سکوت سازهای ضربه ایی و مسی ، کنترباس و ویلنس و آلتو به بیان ترس و خفقان دشمن می پردازند و این وهم رفته رفته اوج می یابد تا این که شیپور حمله ی ایرانیان به صدا در می آید و در پی آن ترومپت و هورن ها و در انتها تومبون و توبا نوای حمله می آورند.

کر نیز در ابتدا به صورت باس و سپس تنور وبعد آلتو و سوپرانو با آکوردهای مقطع اراده ی مردم را در بازپس گرفتن شهر تداعی میکنند.

صف آرایی نیروهای خود به وسیله ی سازهای مسی و چوبی بیان می شود. حمله ی دفاعی آغاز می شود. سازهای ضربه ای ترمبون ها و باس ها سخن از چگونگی حمله می رانند و صدای تمپت ها و هورن ها فضای موسیقی را جان می بخشد. آکوردهای مطبوع این قسمت به نوعی به کار گرفته شده اند که برای شنونده قابل درک باشد.

خط های کنتراپون با اجرای سازهای زهی و مسی و قابلیت های سازهای چوبی بازپس گرفتن خرمشهر را ندا می دهند. در این بخش همراهی صدای تانک ها و شلیک مسلسل ها با موسیقی حاکیت این نبرد سرنوشت ساز را در خود دارد و در انتهای موومان پایانی ، فانفار پیروزی به وسیله ی سازهای مسی اجرا می شود و صدای دف شادی این پیروزی را به اوج می رساند که خرمشهر آزاد شد.


دانلود آهنگ جدیددانلود آلبوم “سمفونی حماسه خرمشهر” با کیفیت ۱۲۸ + کاورها در یک فایل zip
دانلود آهنگ جدیددانلود آلبوم “سمفونی حماسه خرمشهر” با کیفیت ۳۲۰ + کاورها در یک فایل zip

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.