نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

زمستان

زمستان

اثری از :
شهرام ناظری

آهنگساز:
محمدرضا درویشی

سبک: با کلام > سنتی

ناشر: نوا یاب

هنرمندان

موسیقی زمستان توصیفی است. این توصیف از دو زاویه انجام شده یکی بازسازی تصویرهای شعر که عمدتا به وسیله خط آواز و بخشی از مطالب که این خط را در بر می گیرد انجام شده و دیگری بازسازی مفهوم “زمستان” که کلی تر و در برگیرنده ابعادی بمراتب وسیع تر از ابعاد شعر است. این دو شکل توصیفی در طول قطعه در یک جنگ و گریز دایمی بوده و برخی لحظه ها در تقابل یکدیگر قرار می گیرند. از این رو محتوای “زمستان” روندی پر تضاد را با توجه به دو شکل توصیفی فوق در بر می گیرد. سرانجام در فینال با پایان یافتن نقش آواز قطعه از نظر هارمونی ادامه یافته و در آخرین لحظات پایان برجسته ترین ویژگی برداشت دوم با تغییر تم (ارایه ناگهانی آکوردژور) ارایه شده و قطعه با آکورد “رماژور” که ارکستراسیون به ویژه در زهی ها و زنگ علت وجودی آنرا روشن تر می سازد پایان می یابد. توصیفی بودن این قطعه ایجاب می کند که از نظر “فرم” با هیچ یک از فرمهای متداول موسیقی ارکستری غرب و یا فرمهای تثبیت شده محدود موسیقی سنتی ایران انطباق نداشته باشد. اما به لحاظ اینکه کل قطعه بر اساس یک “موتیف” یا بهتر بر اساس یک “لایت موتیف” بنا شده از این رو قطعه “زمستان” در واقع مجموعه ای از “واریاسیون” های مختلف بوده که بر اساس یک ایده که در دو شکل اصلی یکی به وسیله ویلنسل ها (در شروع قطعه) و دیگری به وسیله آواز (در ابتدای ورود) ساخته شده است. ارایه این فکر در آغاز به صورت تسلسل نت ها به شکل نزولی بوده و در فینال همین فکر به صورت تسلسل نت ها به شکل صعودی ظاهر شده و گسترش یافته است. هارمونی قطعه تا لحظه هایی که آواز حضور دارد تنال نبوده و در فینال هارمونی تدریجا تنال شده به شکلی که موسیقی روی آکوردماژور به پایان می رسد. یادآوری این نکته ضروریست که ملودی قسمت های آوازی این اثر ساخته آقای شهرام ناظری است.

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

قطعه 1

7:14
131
2

قطعه 2

16:31
64
3

قطعه 3

7:30
40
4

قطعه 4

7:01
32
5

قطعه 5

4:59
22
6

قطعه 6

3:46
21

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter