نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
گل صد برگ
هنرمندان

درباره ی آلبوم “گل صد برگ” به قلم امیر هوشنگ اردلان : « نام “گل صد برگ” برگرفته از غزلی از دیوان شمس حضرت مولانا جلال الدین محمد بلخی ، کنیه اثری است که پس از ربع قرن از خلق و ارائه ی دوباره در بهار معنای دیگری به شکوفه می نشیند.
اگر می گویند موسیقی ایرانی از حزنی فلسفی آکنده است ؛ اما یکی از نشانه های موسیقی اصیل اینست که از لایه های این حزن در میگذرد و یا سیر در کرانه های لاهوتی ؛ جلایافته و سیال و سبکبار با چیزی باز می گردد که عطر سروری روحانی را به همراه دارد و در مشام جان می پراکند.
شگفتا که “گل صد برگ” نیز همانند یک اثر اصیل ایرانی و عرفانی این شایستگی را بدست آورده و با ایجاد موجی متفاوت و بدعتی نوین در آمیزه ای از شعر و آواز و ضرب آهنگ ،آئینه دار نگاه متعالی و بیان گرم و گیرای سلطان عشق “مولانا” می شود تا پس از هشتصد سال دوباره اوج گیرد و همچون رنگین کمانی افقهای خاور و باختر را در طیفی وسیع و پر دامنه بهم پیوند زند.
بی گمان راز ماندگاری و جذبه ی روز افزون چنین آثاری بن مایه ی پنهانی است که ریشه در عشق و اخلاص دارد و آنچنانکه خاستگاه نخستین گلبوته ی “گل صد برگ” نیز از حرکتی معنوی و انساندوستانه نشات گرفته است.
در زمستان ۱۳۶۳ ، این اثر محراب کلیسا و با صدق و صفایی کم نظیر به اجرا در آید و یادآور خاطره ای گردد که هرگز دیگر تکرار نشد.
درو دوره ای که جامعه ی موسیقی درگیر جریانات بازدارنده ی خود بود ؛ این اثر یکباره درخشش میگرد. گروه “حلقه مشتاق” با محوریت استادی شهیر و تنی چند از شاگردان سه تارش تشکل می یابد و سپس با پیوستن مدیر هنر دوست و علاقمند سازمان فرهنگی و هنری خوش نوا به این جمع ، “گل صد برگ” برای اولین بار به صورتی آراسته و بدیع عرضه می گردد.
“گل صد برگ” در ماهیت ساختاری خود ؛ همنوازی چند سه تار را باهم و همراهی ساز متشخص و معنوی دف در کنار است که برای نخستین بار اتفاق می افتد.
ویژگی این اثر جدا از لایه های پنهان و غیرقابل توصیف در انتقال پیامی آرمانی از نوعی موسیقی عرفانی ایران ، حضور چهره هایی نظیر استاد جلال الدین ذوالفنون ، شهرام ناظری و بیژن کامکار در کنار هم و بهره گیری از خط شکسته ی استاد مسلم و چهره ماندگار یدالله کابلی خوانساری است که در معرفی اثر عیاری را رقم می زند تا “گل صد برگ” را دلنشان کند تا لاجرم بر دل بنشیند.»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.