نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “گل صد برگ” شهرام ناظری

 •   10,864 بازدید
 •   ۷ دیدگاه
خواننده شهرام ناظری
آهنگساز جلال الدین ذوالفنون
نام آلبوم گل صد برگ
تعداد ترک 9
فرمت MP3
کیفیت 320
سَبک سنتی,باکلام,آوازی
حجم 136 مگابایت
توضیحات

“گل صد برگ” یکی از زیباترین آثار استاد شهرام ناظری با آهنگسازی استادان جلال ذوالفنون،رضا قاسمی و شهرام ناظری که بر مبنای گروه نوازی سه تار اجرا شده است و جز اولین و بهترین آلبوم های مبتنی بر ساز سه تار می باشد. به طور کل قبل و پس از انقلاب استاد ذوالفنون با اجراهای زیبایش مخصوصاً سرپرستی گروه های همنوازی سه تار و خلق آلبوم هایی نظیر آتش در نیستان و گل صد برگ توانست بسیاری از جوانان را با ساز سه تار آشتی دهد. اشعار این آلبوم زیبا از عطار نیشابوری،حافظ و مولانا انتخاب شده است. مشهورترین قطعه ی این آلبوم شاید قطعه ی “اندک اندک” باشد. البته نباید تصنیف “الا یا ایها الساقی” را هم فراموش کرد. به طور کل آلبوم بسیار خاطره انگیزی بوده است. امیدوارم لذت ببرید.

آلبوم دارای ۲ تصنیف است که “اندک اندک” ساخته ی شهرام ناظری و “الا یا ایهالساقی” ساخته استاد رضا قاسمی می باشد. در کنار “قطعه ضربی” که از دیگر ساخته های استاد  رضا قاسمی است باقی قطعات از ساخته ی استاد ذوالفنون می باشد.

نوازندگان:
سه تار : جلال ذوالفنون
سه تار : رضا قاسمی
سه تار : محمدحسن مهدیان
سه تار : کاوه دلیر آذر
سه تار : امیر هوشنگ اردلان
دف : بیژن کامکار

درباره ی آلبوم “گل صد برگ” به قلم امیر هوشنگ اردلان : « نام “گل صد برگ” برگرفته از غزلی از دیوان شمس حضرت مولانا جلال الدین محمد بلخی ، کنیه اثری است که پس از ربع قرن از خلق و ارائه ی دوباره در بهار معنای دیگری به شکوفه می نشیند.

اگر می گویند موسیقی ایرانی از حزنی فلسفی آکنده است ؛ اما یکی از نشانه های موسیقی اصیل اینست که از لایه های این حزن در میگذرد و یا سیر در کرانه های لاهوتی ؛ جلایافته و سیال و سبکبار با چیزی باز می گردد که عطر سروری روحانی را به همراه دارد و در مشام جان می پراکند.

شگفتا که “گل صد برگ” نیز همانند یک اثر اصیل ایرانی و عرفانی این شایستگی را بدست آورده و با ایجاد موجی متفاوت و بدعتی نوین در آمیزه ای از شعر و آواز و ضرب آهنگ ،آئینه دار نگاه متعالی و بیان گرم و گیرای سلطان عشق “مولانا” می شود تا پس از هشتصد سال دوباره اوج گیرد و همچون رنگین کمانی افقهای خاور و باختر را در طیفی وسیع و پر دامنه بهم پیوند زند.

بی گمان راز ماندگاری و جذبه ی روز افزون چنین آثاری بن مایه ی پنهانی است که ریشه در عشق و اخلاص دارد و آنچنانکه خاستگاه نخستین گلبوته ی “گل صد برگ” نیز از حرکتی معنوی و انساندوستانه نشات گرفته است.

در زمستان ۱۳۶۳ ، این اثر محراب کلیسا و با صدق و صفایی کم نظیر به اجرا در آید و یادآور خاطره ای گردد که هرگز دیگر تکرار نشد.

درو دوره ای که جامعه ی موسیقی درگیر جریانات بازدارنده ی خود بود ؛ این اثر یکباره درخشش میگرد. گروه “حلقه مشتاق” با محوریت استادی شهیر و تنی چند از شاگردان سه تارش تشکل می یابد و سپس با پیوستن مدیر هنر دوست و علاقمند سازمان فرهنگی و هنری خوش نوا به این جمع ، “گل صد برگ” برای اولین بار به صورتی آراسته و بدیع عرضه می گردد.

“گل صد برگ” در ماهیت ساختاری خود ؛ همنوازی چند سه تار را باهم و همراهی ساز متشخص و معنوی دف در کنار است که برای نخستین بار اتفاق می افتد.

ویژگی این اثر جدا از لایه های پنهان و غیرقابل توصیف در انتقال پیامی آرمانی از نوعی موسیقی عرفانی ایران ، حضور چهره هایی نظیر استاد جلال الدین ذوالفنون ، شهرام ناظری و بیژن کامکار در کنار هم و بهره گیری از خط شکسته ی استاد مسلم و چهره ماندگار یدالله کابلی خوانساری است که در معرفی اثر عیاری را رقم می زند تا “گل صد برگ” را دلنشان کند تا لاجرم بر دل بنشیند.»

 

 1. اگه میشه آلبوم نقش خیال جناب مظفر شفیعی رو قرار بدید
  و یه خواهش دیگه آلبوم کوچه باغ خاطرات ( ترانه های محلی همدان) رو هم قرار بدید
  مرسی

 2. باسلام و عرض ادب و احترام
  آقا محمد دستت درد نکنه واقعاً سایت بسیار زیبا شده و همینطور تشکر بابت این کارهای فاخری که در سایت قرار داده اید
  در پناه حق باشید

 3. سلام خیلی عالی بود مرسی
  تو رو خدا
  تو رو خدا
  تورو خدا
  البوم شورانگیز حسین علیزاده با استاد شهرام ناظری هم قرار بدید خیلی دنبالشم خواهشا قرار بدید
  اگه میشه لطفا البوم ساز نو اواز نو استاد ناظری هم بذارید