نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

هفت خان

هفت خان

اثری از :
احمد پژمان

آهنگساز:
احمد پژمان

هنرمندان

هفت‌خوان نام نبردهایی هفت‌گانه در شاهنامهٔ فردوسی هستند که رستم پسر زال و اسفندیار پسر گشتاسپ آن‌ها را به انجام رسانده‌اند. هفت‌خوان رستم شامل نبردهایی می‌شود که رستم برای نجات کیکاووس، شاه ایران، که در اسیر دیو سپید بود، انجام داد. درآغاز حکومت کیکاووس، دیوها به فرماندهی دیو سپید در سرزمین مازندران مقیم بودند. کیکاووس با سپاهی به آنجا حمله‌ور شده امّا شکست می‌خورد...

موسیقی همیشه به کمک داستان ها آماده است. خواه این داستان ها به فیلم تبدیل شده باشند و یا با کلام روایت شوند در هر دو صورت موسیقی می تواند تاثیرگذاری و فهم آثار هنری را افزایش دهد. استاد احمد پژمان آهنگساز بزرگ موسیقی ایران سال ها پیش دست به ساخت اثری به نام "هفت خان" زد و اثری موسیقایی ارکسترال برای این داستان حماسی شاهنامه خلق کرد. شما را به شنیدن این اثر دعوت می نماییم.

باتوجه به اینکه این اثر در بازار موسیقی موجود نیست علاقمندان میتوانند آن را با کیفیت 192kbps دانلود کنند. همچنین امکان شنیدن آن با کیفیت 64kbps میسر است.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

نیایش

7:20
142
2

سپاهیان ایران

6:43
92
3

جنگ مازندران

8:56
64
4

نبرد رخش و اژده ها

7:06
37
5

جنگ رستم

7:42
38
6

ارژنگ دیو

7:53
29
7

کوهستان دیو سفید

9:23
32
8

آتش

3:43
39

آلبوم های دیگر احمد پژمان

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.