نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
حسین فرهادپور

حسین فرهادپور

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 2

تولد: 1317 در نوشهر

وفات: 7 تیر 1382 در تهران

حسین فرهادپور در سال ۱۳۱۷ خورشیدی در خانواده ای هنرمند در نوشهر متولد شد. نواختن ویلن را نزد هنرمندان پیشکسوتی چون “ابوالحسن صبا”، “محمود ذوالفنون” و “علی تجویدی” و ضرب را نیز نزد “حسین تهرانی” فراگرفت. وی برای شناسایی موسیقی سنتی ایران به همراه ارکستر وزارت فرهنگ و هنر به رهبری “فرامرز پایور” به کشورهای بسیاری از جمله فرانسه، ایتالیا، مجارستان، لهستان، رومانی، تونس، مراکش، الجزایر، مصر، کویت و بحرین سفر کرد.
ارکستر سازهای ملی که حسین فرهادپور مدت زمان زیادی در آن فعالیت می کرد تشکیل شده بود از “فرامرز پایور” که سنتور میزد و در عین حال سرپرست و آهنگساز گروه نیز بود، “هوشنگ ظریف” تار، “رحمت الله بدیعی” کمانچه، “محمد اسماعیلی” تمبک، “حسن ناهید” نی، “محمد دلنوازی” رباب، “حسن منوچهری” بربط (عود)، “حسین فرهادپور”، “پروین صالح” و “پروین شکالور” نیز قیچک و قیچک آلتو مینواختند. شادروان فرهادپور فرزند ارشد هنرمند و پیشکسوت تئاتر و سینما مرحوم پروین سلیمانی بودند.
وی روز شنبه ۷ تیرماه ۱۳۸۲ در سن ۶۵ سالگی در اثر سکته قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد و پیکرش صبح روز یکشنبه از مقابل بیمارستان شهید مدرس تهران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد.
فارغ التحصیل هنرستان ملی موسیقی در سال ۱۳۳۷
فعالیت در واحد موسیقی وزارت فرهنگ و هنر در سال ۱۳۳۹
فارغ التحصیل رشته سازهای ملی ایران در سال ۱۳۶۱
شروع فعالیت سینمایی با فیلم پرچمدار (شهریار بحرانی) به عنوان آهنگساز در سال ۱۳۶۳

آلبوم های حسین فرهادپور

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.