نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
حسین حمیدی

حسین حمیدی

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 4

تولد: 1336 در اردبیل

حسین حمیدی در سال ۱۳۳۶ در شهر اردبیل به دنیا آمد و در خانواده ای موسیقیدان پرورش یافت. مادر بزرگ او نوازنده ی گارمون بود و پدر و عموهایش نیز از نوازندگان خوب آذربایجانی بودند.
در سال ۱۳۴۸ وارد هنرستان عالی موسیقی ملی شد و در سال ۱۳۵۶ برای ادامه ی تحصیل موسیقی به کشور ترکیه سفر کرد. از سال ۱۳۶۵ به تشویق استادان حسین علیزاده و فرهاد فخرالدینی به تحقیق در سازهای بادی وبی محلی پرداخت و در سال ۱۳۷۰ به سفارش یونسکو قطعاتی از موسیقی محلی ایران را گردآوری و تنظیم کرد.
شاباش (رقص های محلی ایران) ، می گیلان و گیله لو (موسیقی محلی گیلان) ، هشت بهشت (مجموعه ای از موسیقی محلی ایران ، روی چهار دیسک) و تارنه های محلی فارس با تنظیم و گردآوری او منتشر شده اند.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.