نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
محمد موسوی

محمد موسوی

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 11

تولد: 12 اردیبهشت 1325 در اهواز

محمد کاظم موسوی شوشستری ، معروف به محمد موسوی ، نوازنده نی در 12 اردیبهشت ماه ۱۳۲۵ در شهر اهواز به دنیا آمد. در کودکی علاقه زیادی به شنیدن موسیقی داشت و در آن زمان رادیو تنها وسیله ای بود که او می توانست در هر فرصتی پایش بنشیند و به صدای ساز نوازندگان مورد علاقه اش گوش بسپارد. هشت ساله بود که پدرش ویولنی برایش می خرد و او را نزد نوازنده ای به نام “شباهنگ” می برد تا هنر نواختن ویولن را بیاموزد. در چهارده سالگی به شنیدن صدای نی استاد حسن کسایی از رادیو ، به شدت شیفته ی صدای نی می شود و نزد استاد می رود و نزد او هنر نی نوازی را فرا می گیرد. در سال ۱۳۴۵ توسط استاد احمد عبادی به رادیو ایران راه می یابد و فعالیت هنری خود را رسماً با ارکستر گلها آغاز می کند و به عنوان نوازنده ی نی در بسیاری از برنامه های گلها شرکت می کند. چند سال بعد به پیشنهاد مرتضی حنانه به تلویزیون می رود و در برنامه های موسیقی این سازمان نیز هنرنمایی می کند. در سال ۱۳۵۰ نیز  در مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی و زیر نظر دکتر داریوش صفوت به فعالیت می پردازد و در همین ایام است که نزد استادان بزرگی چون فروتن ، هرمزی ، دوامی و کریمی آموخته های خود را تکامل و غنا می بخشد.
موسوی ، هم به عنوان تک نواز و هم به عنوان همنواز ، کنسرت های بسیاری در ایران و کشورهای دیگر اجرا کرده و در این برنامه ها همکاری های پرثمری با دیگر استادان موسیقی ایرانی داشته است. به اجماع اهل فن ، بعد از استاد کسایی ، موسوی نقش موثری در اشاعه و تکامل هنر نی نوازی در ایران دارد و پختگی ، قدرت ، لطافت و تنوع شیوه ی نوازندگی اش ، هم در تک نوازی و هم در همنوازی ، جایگاه او را در مقام استادی ِ این ساز تثبیت کرده است.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.