نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

نافه های بهاری 2

نافه های بهاری 2

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1391

ناشر: آوای باربد

هنرمندان

در نوازندگی استاد اصغر بهاری، الگوی تعیین شده از پیش ، وجود ندارد و او اخنیاگری بود که هیچ قالبی، حتی در قالب هایی که او را بدان ها می شناختند، توقف نداشت و به هنگام نوازندگی، همواره زیبایی و تازگی می آفرید. ردیف های آوازی، ضربی های قدیمی، قطعات مشهور از استادان قدیم مانند درویش خان و رکن الدین مختاری، تکه های ابتکاری استاد، تصنیف های زیبا و... همچون جریانی از فلزات گداخته ، در همدیگر ذوب می شوند و ترکیبی اصلی با عیار ممتاز می آفرینند که توصیف آن هیچگاه آسان نیست. آزادی ذهنی او هنگام تکنوازی چنان از هر قید تعلقی آزاد است که نه تنها هیچکدام از قطعات قدیمی و ساخته های استادان، بلکه حتی قطعات خودش را نیز مو به موو کامل و به اصطلاح قدما "سر و ته مهر شده" اجرا نکرده است. می توان نوازندگی او را به شیوه ی داستان گوی قدما شبیه دانست که در آن تنها خط اصلی روایت و حواشی مربوط به آن حفظ می شود و داستان براساس توان راوی و خلاقیت طبع او ، روان می شود. 

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

# عنوان طول تعداد پخش
1

دستگاه شور

12:06
23
2

آواز ابوعطا

8:48
20
3

آواز بیات ترک

8:20
14
4

دستگاه سه گاه

12:20
15

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.