نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
14 رقص های قدیمی آذربایجان

14 رقص های قدیمی آذربایجان

اثری از :
حسین حمیدی

سبک: محلی و مقامی > سنتی

تاریخ انتشار: 1392

ناشر: رهگذر هفت اقلیم

هنرمندان

 آلبوم «رقص‌های قدیمی آذربایجان» به همت موسسه فرهنگی-هنری رهگذر هفت اقلیم منشر و روانه بازار موسیقی شد. این مجموعه نتیجه گردآوری و تنظیم و نوازندگی توتک و بالابان حسین حمیدی است که نوازندگان برجسته ای همچون سهراب حمیدی نوازنده گارمان و وحید اسدالهی نوازنده ناقاره، نوازندگی سازهای آن را به عهده داشته‌اند. آلبوم «رقص‌های قدیمی آذربایجان» شامل 14 قطعه که نمونه ای کلاسیک از نغمات و رقصهای جاودانه و قدیمی آذربایجان است که سینه به سینه از گذشتگان به ارث رسیده است. این مجموعه توسط حسین حمیدی گردآوری شده که با نگاهی دقیق به بازسازی و تنظیم این نغمات پرداخته است.

قطعات این آلبوم را «مقدمه شوشتری، صدویک، چهارده، مقدمه گوشه عراق با گارمان، عنابی، میرزایی، قازاقی، اوزون دره، واغزالی، قت قتلداریال هیواگلی، قاوال هاواسی، ترکمه و رنگ شوشتری تشکیل داده‌اند که بیشتر روایت‌های این قطعات با نام‌های هاوا خوانده می‌شوند.». گفتنی است؛ هاواها قسمتی از ادبیات شفاهی و شنیداری ایرانی‌ها هستند که در مکان‌های مختلف اندکی متفاوت اما محتوای یکسان دارند.

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

مقدمه شوشتری

2:29
170
2

صد و یک

2:57
98
3

چهارده

5:26
73
4

مقدمه گوشه عراق با گارمان

0:54
61
5

عنابی

3:07
100
6

میرزایی

3:30
54
7

قازاقی

5:25
54
8

اوزون دره

2:55
154
9

واغزالی

5:56
70
10

قت قلدا

3:08
49
11

هیوا گلی

3:37
219
12

قاوال هاواسی

5:12
253
13

ترکمه

5:48
63
14

رنگ شوشتری

4:23
73

آلبوم های دیگر حسین حمیدی

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.