نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
توجه : با عضویت عادی در نوا یاب تبلیغات مزاحم حذف خواهد شد و با عضویت ویژه امکان دانلود آلبوم های بدون کپی رایت میسر می شود. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید

راهه

راهه

هنرمندان

علی بهرامی فرد در رابطه با این آلبوم می نویسد :
تصویرگری روایی در موسیقی به همان میزان که مستلزم وجود موضوع و محتوایی غنی است. وابسته به گسترش و تنوع امکانات فرمال نیز می باشد. مصنف موسیقی پس از تاثیر پذیرفتن از واقعه ای بیرونی یا چالشی درونی یا اندیشه ای الهامی ، باید از میان سازها ، وزن ها ، فواصل و فرم های موسیقی ف انتخابی مناسب برای بیان اندیشه و احوال موسیقایی خود داشته باشد ؛ و چه بسا این مرحله – انتخاب صحیح واسطه انتقال معنا – سخت تر و حساس تر از آفرینش و پردازش ایده نخستین است – از این رو در موسیقی ، گاه محتوایی یکسان به واسطه تغییر در ترکیب صوتی ، معنای دیگرگون می یابد.
یکی از نیازهای اساسی که آهنگساز و مجری موسیقی ایرانی با آن روبروست ، ایجاد تنوع در شیوه و بسط گتسرده صوتی در سازهای این موسیقی – در کنار استفاده مناسب از کلیه امکانات فعلی آن می باشد.
برخی از سازهای موسیقی ایرانی قابلیت برخورداری از یک خانواده کامل و همگون را دارا می باشند، چنانکه در مجموعه حاضر – و پیشتر در سایر قطعاتی که برای گروه سنتور نوازان در اثر “ز بعد ما” تصنیف کرده بودم و پارتیتور قطعات آن را در قالب کتاب “چشم انداز” منتشر شده است – از مجموعه خانواده سنتور با گستره صوتی ای نزدیک به ۶ اکتاو استفاده شده است.
ماحصل این رویکرد در سازهای ایرانی احتمالاً فتح بابی است جهت نگارش قطعات بیشتری برای همنوازی و گسترش رپرتوار مکتوب به خصوص در آنسامبل های هم خانواده.
بخش اول اثر حاضر شامل روایتی در پنج قطعه برای همنوازی و تکنوازی سنتور است.
در این قطعات علاوه بر بستر موسیقی ردیف دستگاهی ، از موسیقی نواحی مختلف ایران از جمله کردستان (اورامان) ، مازندران (امیری و کیجا) و رپرتوار دوتار خراسان نیز استفاده شده است.
بخش دوم اثر پس از مقدمه ای آوازی ، شامل دو نوازی “فراق” در بیات اصفهان و در سه قسمت می باشد. »

تمامی آلبوم ها و آهنگ ها در نوا یاب امکان شنیدن با کیفیت 64kbps و یا 32kbps را دارند. برای دانلود آنها با کیفیت های 128یا192یا320 عضویت ویژه خود را فعال نمایید. آلبوم های دارای کپی رایت و موجود در بازار قابل دانلود نیستند و فقط قابل شنیدن می باشند و آلبوم های بدون کپی رایت و قدیمی با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای مشاهده آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید
# عنوان طول تعداد پخش
1

حریر

5:40
114
2

در جستجوی خیال تو

10:55
131
3

وداع و باران

9:02
85
4

مجنون

4:57
61
5

سفر بی بازگشت

7:48
59
6

روزهای بی تو

4:00
56
7

فراق

3:49
43
8

نامه

2:56
34
9

سماع

2:37
52

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.

free web page hit counter