نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
رامین جزایری

رامین جزایری

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 1

تولد: 13 آذر 1340 در تهران

رامین جزایری نوازنده سه تار و سازنده تار و سه تار است. زندگینامه ایشان از زبان خودشان  : «در 13 آذر 1340 در تهران به دنیا آمدم. از خانواده – خصوصاً مادری – علاقه به موسیقی را به ارث بردم. برادر بزرگترم به نواختن تار علاقه مند شد و مدتی نیز نزد محمدرضا لطفی در سال هزارو سیصد پنجاه و دو مشق تار نمود. پس از سه سال و پایان دوره دبیرستان در آمریکا در سال هزاروسیصد و پنجاه هشت به ایران بازگشتم و مدتی بعد به دلیل همین علاقه و آشنایی به موسیقی در آبان هزار و سیصد و شصت به کانون چاووش رفتم و در کلاس تار آقای زیدالله طلوعی ثبت نام کردم. پس از یک سال و نیم نزد آقای لطفی رفتم و پس از سفر ایشان به کلاس آقای محمد جمال سماواتی، هوشنگ ظریف، و حسین علیزاده رفتم. و به علاوه از تمام استادانی که در طول سالیان ساخت ساز افتخار آشنایی داشتم نکته هایی آموختم.
از سال هزاروسیصد شصت و دو شروع به ساخت ساز به صورت ابتدایی کردم و از سال هزارو سیصد و شصت و سه با شروع کانون سازسازی چاووش از معلمان این کلاس، آقایان فرهمند، ناجی و روحانی روش ساخت تار و سه تار را آموختم؛ در زمستان این سال نیز به همت آقای لطفی با آقای کمالیان آشنا شدم که این دوستی – شاگردی تا سال هزاروسیصد و هفتاد و چهار ادامه یافت.
به دنبال کار موسیقی، نگارش چند مقاله، اجرای کنسرت و سخنرانی و کلاس – کارگاه آموزشی در ایران و اروپا، حضور در یک دوره هیئت مدیره خانه موسیقی و ضبط آلبوم “حدیث صبا” که پس از هشت سال کار مستمر بر روی شیوه سه تار نوازی استاد صبا انجام شد. ثمره فعالیت سازسازی ام نیز ساخت قریب به یک هزار ساز، کتاب روش نگه داری تار – با همکاری خانم لاله جوشنی (منتشر نشده) حضور ده سال در هیئت مدیره و یک دوره ریاست کانون سازندگان خانه موسیقی و پرورش و راهنمایی دو سه تار ساز بسیار ممتاز، آقایان غلامرضا میرهاشمی و امیرمنصور رضایی و راهنمایی – مشورت بسیاری دیگر از سازسازان جوان بوده است.

آلبوم های رامین جزایری

آهنگ در نقش از آلبوم
آواز (به همراه سه تار رامین جزایری)

آواز (به همراه سه تار رامین...

نوازنده سه تار فرزند ایران

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.