نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “ساز دستان” گروه دستان

  •   7,737 بازدید
  •   بدون دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز گروه دستان
نام آلبوم ساز دستان
تعداد ترک 10
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,بیکلام,تک و گروه نوازی
حجم 49 مگابایت
توضیحات

“ساز دستان” نام آلبوم زیبایست با اجرای گروه دستان، استادان حمید متبسم ، حسین بهروزی نیا ، سعید فرجپوری ، پژمان حدادی و بهنام سامانی که قطعات زیبایی را به صورت گروه نوازی و تکنوازی اجرا می نمایند. این آلبوم در آوازهای دشتی ، افشاری ، شوشتری ، ابوعطا و اصفهان اجرا شده است. قطعات آلبوم از ساخته های زیبای استادان متبسم ، حسین بهروزی نیا و سعید فرجپوری است. ترتیب اجرا به این صورت است که ابتدا یک قطعاتی گروه نوازی اجرا می شود و سپس هر استاد به صورت تکنوازی قطعه ای اجرا می نمایند. امیدوارم لذت ببرید.

موسیقی سازی ایران به جز مواردی نادر در زمینه ی تکنوازی ، پا به پای موسیقی آوازی رشد نکرده و همین دلیل از استقبال وسیع شنوندگان برخوردار نیست ، از این رو غالب آثار موسیقی ایران برای یافتن مخاطب در بند فرم های آوازی است ، و آنچه انواع تولیدات موسیقی ایران به گوش شنوندگان غیر متخصص تکراری می نماید عدم تنوع در فرم در این آثار است.

پیشینه ی پانزده سال دستان سرشار از آثاری است که خود از بینش و تفکر حاکم بر این گروه حکایت دارد ، پرداختن به موسیقی سازی همدوش موسیقی آوازی و ایجاد گویش تازه ای از زبان ساز ایرانی یکی از دسته یافته های یاران دستان است. مجموعه ای که پیش در پیش روی شماست ، برگزیده ای از آثار سازی ماست که به ترکیبی دیگر در خارج از ایران اجرا شده است ، لیکن به جهت ارائه نمونه ای از فرم های تازه در موسیقی سازی و شنیدن مستقل هر یک از این آهنگ ها به گونه ای چنین دست چین و تقدیم گوش موسیقی نیوش شما می شود. گروه دستان ۱۳۸۵

نوازندگان :
حسین بهروزی نیا : بربط
سعید فرجپوری : کمانچه
پژمان حدادی : تنبک ، پنداریک
بهنام سامانی : دف ، دایره ، دمام
حمید متبسم : تار

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.