نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

ساز دستان
هنرمندان

“ساز دستان” نام آلبوم زیبایست با اجرای گروه دستان، استادان حمید متبسم ، حسین بهروزی نیا ، سعید فرجپوری ، پژمان حدادی و بهنام سامانی که قطعات زیبایی را به صورت گروه نوازی و تکنوازی اجرا می نمایند. این آلبوم در آوازهای دشتی ، افشاری ، شوشتری ، ابوعطا و اصفهان اجرا شده است. قطعات آلبوم از ساخته های زیبای استادان متبسم ، حسین بهروزی نیا و سعید فرجپوری است. ترتیب اجرا به این صورت است که ابتدا یک قطعاتی گروه نوازی اجرا می شود و سپس هر استاد به صورت تکنوازی قطعه ای اجرا می نمایند. 
موسیقی سازی ایران به جز مواردی نادر در زمینه ی تکنوازی ، پا به پای موسیقی آوازی رشد نکرده و همین دلیل از استقبال وسیع شنوندگان برخوردار نیست ، از این رو غالب آثار موسیقی ایران برای یافتن مخاطب در بند فرم های آوازی است ، و آنچه انواع تولیدات موسیقی ایران به گوش شنوندگان غیر متخصص تکراری می نماید عدم تنوع در فرم در این آثار است.
پیشینه ی پانزده سال دستان سرشار از آثاری است که خود از بینش و تفکر حاکم بر این گروه حکایت دارد ، پرداختن به موسیقی سازی همدوش موسیقی آوازی و ایجاد گویش تازه ای از زبان ساز ایرانی یکی از دسته یافته های یاران دستان است. مجموعه ای که پیش در پیش روی شماست ، برگزیده ای از آثار سازی ماست که به ترکیبی دیگر در خارج از ایران اجرا شده است ، لیکن به جهت ارائه نمونه ای از فرم های تازه در موسیقی سازی و شنیدن مستقل هر یک از این آهنگ ها به گونه ای چنین دست چین و تقدیم گوش موسیقی نیوش شما می شود. گروه دستان ۱۳۸۵

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.