نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

شروین مهاجر

  •   1,020 بازدید
  •   بدون دیدگاه

شروین مهاجر در سال ۱۳۵۸ در تهران متولد شد . از نوجوانی به نواختن پیانو و ویلن پرداخت و در سال ۱۳۷۳ با ساز تخصصی کمانچه وارد هنرستان موسیقی شد و از سال ۱۳۷۴ نزد اردشیر کامکار به فراگیری کمانچه پرداخت.

وی در سال ۱۳۷۵ فعالیت گروهی و حرفه ای خود را با گرفتن فوژان آغاز کرد و همان سال در سیزدهمین جشنواره موسیقی فجر موفق به دریافت رتبه اول نوازندگی کمانچه از هیئت داوران شد .

در سال ۱۳۸۰ با گروه مولوی به خوانندگی شهرام ناظری و گروه کمانچه نوازی به سرپرستی اردشیر کامکار همکاری نمود و در همان سال برای اولین بار کمانچه آلتو را با راهنمایی معلم خود به روی صحنه برد و کنسرتهای متعددی را در داخل و خارج کشور اجرا کرد که از جمله می توان به تور بزرگ گروه مولوی در سراسر ایران – کنسرت در تئاتر دولاویل فرانسه و فستیوال FEZ در مراکش و کنسرت در سالن شهرداری پاریس اشاره نمود .

اوسابقه تدریس در هنرستان ملی موسیقی و دانشگاه هنر کرج را نیز دارد . شروین مهاجر در شکل گیری کوارتت زهی کمانچه که فعالیت هنری خودر ا از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده است نقش بسزائی داشته است. او هم اکنون عضو خانه موسیقی می باشد.
از جمله تألیفات او می توان به نت نویسی و تدوین ۳۰ قطعه اثر اردشیر کامکار و متدلوژی کمانچه اشاره کرد که بزودی به بازار عرضه خواهند شد .
فعالیت گروهی وی عبارت است از : ارکستر فوژان به رهبری حمید دیبازر – ارکستر کمانچه به سرپرستی اردشیر کامکار – گروه مولوی – گروه عارف به سرپرستی استاد پرویز مشکاتیان – گروه کامکارها – گروه همساز به سرپرستی مسعود اشعاری – گروه اشتیاق به خوانندگی علیرضا قربانی – گروه رازو نیاز .
هم چنین او با آهنگسازان بسیاری از جمله استاد احمد پژمان – هوشنگ کامکار – فریدون شهبازیان – فردین خلعتبری – مجید انتظامی – حمید دیبازر – دکتر لایق – مجید درخشانی – وارطان ساهاکیان و علی قمصری همکاری داشته است. آثاری که وی در ضبط آنها شرکت داشته عبارتند از : صبحدم – جزیره پرواز- سایه های سبز – صبح ، بهاران ، امید – من طربم – ناشکیبا (اردشیر کامکار – همایون شجریان) – خاطرات فردا ، سراب ، مجنون (هر ۳ اثر احمد پژمان) – امشب (ئه مشو – گروه کامکارها) – مولویه و سفر عسرت (شهرام ناظری)

شروین مهاجر نوازنده کمانچه

 

هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.