نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...
سینا جهان آبادی

سینا جهان آبادی

تک آهنگ ها: 0

آلبوم ها: 0

تولد: 8 اردیبهشت 1355 در تهران

سینا جهان آبادی نوازنده کمانچه و ویلن ، متولد 8 اردیبهشت 1355 در تهران و فوق لیسانس رشته موسیقی از دانشگاہ سوره تهران می باشد. وی ابتدا در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ویلن را زیر نظر داود گنجه ای فرا گرفت.سپس وارد هنرستان موسیقی شد و نوازندگی کمانچه را نزد کامران داروغه اغاز نمود و همزمان از تجربیات اردشیر کامکار بهره برد.کارشناسی را در دانشگاه سوره زیر نظر علی اکبر شکارچی به پایان رسانده و کارشناسی ارشد را در رشته ی نوازند گی ساز کمانچه از دانشگاه هنر اخذ نمود ه است.در خصوص ویلن کلاسیک از ارسلا ن کامکار و ابراهیم لطفی بهره برده و در زمینه اهنگسازی و تنظیم اهنگ نیز فعالیت دارد .وی همچنین از محضر حسن الهامیان-وارطان ساهاکیان-علیرضا مشایخی و حسین دهلوی نیز بهره ها برده است.
در شیوه ی نوازندگی و ساز وی ضمن داشتن شفافیت و وضوح کیفیت واقعی کمانچه برای بیان کلام پر محتوای درونی ان نیز حفظ شده است و تا کنون در ده ها اثر مو سیقایی حضور داشته است از جمله کاستهای نسیم وصل –ناشکیا-شوق دوست و با ستاره ها به خوا نند گی همایون شجریان که در همه ی انها علا وه بر نوازندگی تنظیم اهنگ نیز نموده است. همچنین از زیبایی های تنظیم وی استفاده از دو نوازی یک ساز کششی با سازی مضرابی در میان کار می باشد.وی تا کنون نیز کنسرتهای متعددی را در داخل و خارج از کشور داشته است.

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.