نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

دانلود تکنوازان رادیو
صبح امید

صبح امید

اثری از :
حسام اینانلو

سبک: بی کلام > سنتی

تاریخ انتشار: 1388

ناشر: آوا خورشید

هنرمندان

علیرضا میر علی نقی – منتقد موسیقی : « سفری سیال، بین خراسان و تهران. با از بین رفتن تدریجی مرزهای بین سبک ها، حوزه های مختلف موسیقیایی و با بهره گیری بی مرز از امکانات متعددی چون تکنیک های تازه در نوازندگی، در نواسازی و در ضبط اثر، تجربه هایی به فراوانی، عرضه می شوند که از بین انبوه آنها، میتوان روی قطعاتی متمرکز شد که ارزش بیش از یک یا دوبار شنیدن را دارند. به کارگیری اندیشه سنجیده و انعکاس دادن آن در اثری که عرضه می شود، شرط سرنوشت ساز برای جذابیت و ماندگاری نسبی آنهاست. کار مشترک بین حسام اینانلو و مجید درخشانی، دو موسیقیدان با اختلاف سنی سی سال، چنین احساسی را می تواند در بسیاری افراد علاقمند، بیدار کند و آنها را برانگیزاند که این آلبوم را چندباره بشنوند.

مجموعه قطعات حاضر ، تجربه ای بر آمده از برآیند دو محرک است : آزادی از قید و بندهای کلاسیک ، و سنجیدگی در انتخاب امکانات گوناگون این ازادی. کل این آلبوم خوشبختانه یکدست نیست و تنوع حسی قابل توجهی را ارائه میکند. سهم اجرای آزاد و یا مصطلح به بداهه و سهم اجرای روی قطعات از پیش نوشته شده نسبتی متعادل دارند. در اجراهای آزاد ، صرفاً به اتفاق و پسندهای آنی نوازنده بسنده نشده و اجراهای قطعات شناتخته شده ، به بازسازی ساده که در واقع رونویسی غیرخلاق از قطعات قدیمی است اکتفا نشده است. در برخی از لحظات که کمانچه نوازی حسام اینانلو ، توانایی های جوان و پرشور خود را نشان می دهد ، به فضایی از فواصل بین همایون و شور دست یافته که در نوع خود بدیع است و به گفته آهنگساز این قطعات ، به شکلی “دایره وار” در نظر گرفته و ساخته شده اند.
آلبوم حاضر اثری است بیشتر سازی و کمتر آوازی. اجرای صحنه ای و اجرای استدیویی به تناوب در قطعا آن حس می شود و همین باعث تنوع آن است. محوریت این آلبوم براساس کمانچه است. سازی مهم در فرهنگ موسیقی دستگاهی، و تنها ساز کششی در این فرهنگ، که نسبت به تار و سه تار، ادبیاتی مختصرتر، نوازندگانی کمتر و موقعیتی مهجورتر دارد. گو این که در بیست سال گذشته، رویکردهای نوین به آن، تا حد قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. . ….»

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

دانلود تکنوازان رادیو
# عنوان طول تعداد پخش
1

پیش درآمد

4:37
61
2

صبح

1:09
41
3

بشارت

5:02
35
4

بدرود

4:43
24
5

تنها

3:35
31
6

یاد

3:50
35
7

برداشت

11:21
21
8

تکنوازی تار

4:35
24
9

مقدمه لالایی

1:45
35
10

لالایی

2:44
36

آلبوم های دیگر حسام اینانلو

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.